Automatyka w naszej firmie i nowi pracownicy

Pracując w firmie związaną z przemysłem miałem na prawdę trochę pracy. Było to ciężkie zadanie, ponieważ co jakiś czas zlecano mi zatrudnianie nowych pracowników. Zawsze w takich sytuacjach wiedziałem, że czeka na mnie sporo pracy.

Chcieliśmy zatrudnić specjalistę od programowania 

programowanie robotówNa początku musiałem określić warunki danego stanowiska oraz odpowiednie wynagrodzenie. Również dodawanie samego ogłoszenia i przeprowadzanie rozmów kwalifikacyjnych było dla mnie zawsze wielkim przeżyciem. Ostatnio miałem znaleźć kogoś aby przeprowadzał programowanie robotów. To stanowisko było bardzo wymagające i tam nie mogły przyjść przypadkowe osoby. Na dodatek jako osoba przeprowadzająca rekrutacje musiałem wiedzieć, że na pewno w takim przypadku obowiązkowy będzie dzień próbny w firmie. Programowanie było bardzo cenione na rynku pracy i wiedziałem, że wielu świetnych specjalistów ma już stałą posadę. Niestety my nie mogliśmy przyjąć kogoś nowego, kto się dopiero uczy. W tak wielkiej firmie zwyczajnie nie było na to czasu. Potrzebowaliśmy osoby dla której programowanie jest chlebem powszednim. Ktoś bez doświadczenia na pewno nie mógł dać sobie rady. Jednak oferowaliśmy szkolenie. Nowy pracownik musiał zostać wdrożony w realia naszego przedsiębiorstwa i zobaczyć jak wszystko działa. To było ważne, jeżeli programowanie robotów miało być skuteczne oraz przyszłościowe. Nam jako firmie również zależało na osobach z którymi można działać przez długi okres czasu. Samo szkolenie pracownika było bardzo skomplikowane i wdrażanie go zajmowało trochę czasu.

Ciągła rotacja osób mogłaby nam zaszkodzić oraz zmniejszyć naszą wydajność. Nie mogliśmy sobie na to pozwolić prowadząc wielkie przedsiębiorstwo, które cały czas rosło i rozwijało się na rynku. Teraz każdy z nas był skupiony na wynikach.