budynki inwentarskie

Automatyzacja chlewni – automaty paszowe

Witam nazywam się Hubert i mieszkam w niewielkiej wsi w okolicy Poznania. Mamy nieduże gospodarstwo, w skład którego wchodzi z dwadzieścia sztuk była i pięćdziesiąt świń. Całe wakacje i weekendy zwykle spędzam na pomaganiu przy gospodarstwie.

Automaty paszowe i nowoczesność w chlewniach

budynki-inwentarskie

Zajęciem mojej siostry jest dojenie krów, a do mnie zaś należy oporządzanie obory i chlewni, a także karmienie zwierząt. Na te wakacje tata jednak przewidział inwestycję w automatyzację, która ma ułatwić nam pracę. W końcu nie będę musiał wozić paszy z magazynu i rozsypywać do koryt. Tata zaplanował, że zainwestuje w paszociąg, który podłączy pod dwa silosy paszowe. Konieczność manualnego transportu i zdawania paszy w chlewni skończy się na zawsze z czego nie ukrywam jestem ogromnie rad gdyż będę miał znacznie mniej pracy. Dodatkowo tato postanowił wymienić ruszta betonowe w chlewni i oborze na te z plastiku, które są znacznie prostsze w czyszczeniu. Teraz wszelkie odchody będą spływały wraz z wodą do kanalizacji, a stamtąd za pomocą systemu usuwania gnojownika, będą odprowadzane do specjalnego zbiornika. W ten sposób będę miał znacznie mniej pracy. Bardzo podobały mi się te zmiany. Modernizacji ulegną także drzwi inwentarskie, stare drewniane zastąpią takie ze stali nierdzewnej z wentylatorem u dołu oraz oknem na górze, z czego bardzo zadowolona jest mama, gdyż nie będzie musiała już wchodzić do każdego budynku, aby sprawdzić gdzie obecnie się znajdujemy z tatą, gdy potrzebuje naszej pomocy.

Nowe wyposażenie budynków inwentarskich, w które postanowił zainwestować mój tata z pewnością w dużym stopniu odciąży nas od ciężkiej pracy fizycznej, którą dotychczas musieliśmy wykonywać podczas opieki nad naszymi zwierzętami hodowlanymi. Praca rozpoczną się już w przyszłym tygodniu. Obecnie przyjechały już ruszta od których zaczniemy modernizację.

Wiele ciekawych i przydatnych informacji na temat automatów paszowych można znaleźć na – https://polfarmer.com