Bezpieczeństwo od Babysafe – model fotelika Husky

Czas, w którym pierwszy fotelik naszego dziecka musimy wymienić na następny, dla dzieci o wyższej kategorii wagowej, nadchodzi niepostrzeżenie i niezwykle szybko. Dziecko jest starsze i większe, inne są zatem zalecenia i rozwiązania, dotyczące przewozu malca autem. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Bezpieczna jazda w foteliku Husky

babysafe huskyPrzede wszystkim – pozycja dziecka w aucie. Siedziska drugiej i trzeciej kategorii wagowej, a więc dla dzieci od 9 do 36 kg, to foteliki dla dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć. Pozycja siedząca dziecka wymaga innych rozwiązań, niż pierwsze nosidełko. Dziecko ma bowiem większy zakres ruchów i inna jest już jego motoryka, poza tym jest bardzo ciekawe świata, wyłaniającego się zza samochodowej szyby – czemu trudno się dziwić. Foteliki Babysafe Husky przystosowane są do bezpiecznego i ergonomicznego przewozu dziecka siedzącego. Pozycja montażowa przodem do kierunku wsparta jest takimi funkcjami, jak dogodnie regulowany zagłówek czy głębokość siedziska. Jest to rzecz niezbędna – wszak fotelik służyć ma dziecku do momentu osiągnięcia przez nie mniej więcej lat dwunastu. Dodatkową właściwością, poprawiającą komfort jazdy i ochronę dolnych partii korpusu dziecka, są mocne podłokietniki. Fotelik Husky posiada własne pasy bezpieczeństwa dla dzieci najmniejszych. Wraz ze wzrostem dziecka, użyć można pasów samochodowych. Fotelik jest zaprojektowany z atestowanych tkanin, które przepuszczają powietrze, dzięki czemu dziecko nie poci się nadmiernie. 

Wydawałoby się, że zaprojektowanie fotelika będącego odpowiednim zabezpieczeniem zarówno dla niemowlęcia siedzącego, jak i dziecka, które weszło w wiek szkolny, nie jest rzeczą możliwą. Okazuje się jednak, że wręcz przeciwnie. Mając do dyspozycji fotelik „rosnący” wraz z dzieckiem, nic nie tracimy w kwestii jego bezpieczeństwa i jakości.