Bezpieczny transport ładunku

Dostawcy produktów starają się, aby transportowany ładunek docierał do klienta w stanie nienaruszonym. W tym celu dostosowują odpowiednio usługi transportowe oraz zabezpieczają przewożony materiał w solidny sposób, uwzględniając czas i warunki dostawy.

Zasada działania zapinek drucianych

zapinki druciane do zaciskania taśmyZa udany transport odpowiedzialne są różnego rodzaju elementy, z których często nie zdajemy sobie sprawy. Są to palety, plandeki a także pasy transportowe i zapinki. Dzięki specjalnemu wyprofilowaniu zapinki druciane powodują solidne łączenie taśmy zabezpieczającej transport. Zapinka nie ulega rozciągnięciu ani zniekształceniu. Zapinki druciane do zaciskania taśmy przystosowane są do materiału polipropylenowego oraz poliestrowego PET i poliestrowego kompozytowego. Zapinki występują w różnych wymiarach, zwykle można je kupić w opakowaniach zbiorczych. Wymiar zapinki dopasowywany jest do szerokości używanej taśmy. Zwykle dostępne są w szerokościach 9-40mm. Zapinki są odporne na rdzę – zarówno te pokryte cynkiem jak i fosforanem. Zapinki pokryte fosforanem mają taką zaletę, że nie zsuwają się z taśmy. Dobre jakościowo zapinki zapewniają wzmocnienie zapakowanego ładunku w taki sposób, aby nie uległ jakiemukolwiek zniszczeniu. Innym popularnym rodzajem zapinek do taśm są zapinki metalowe (do ładunków ciężkich) i klamerki plastikowe (do paczek lekkich). Do mocowania zapinek drucianych przystosowane są nieskomplikowane w obsłudze napinacze, które odpowiadają różnym wymiarom i rodzajom zapinek.

Jeżeli transport będzie zabezpieczony w odpowiedni sposób, zarówno dostawca jak i klient nie będą musieli martwić się o jakość dostarczanych produktów. Dzięki temu obie strony unikną niepotrzebnych sytuacji problematycznych, które dezorganizują zaplanowaną pracę.