obuwie robocze

Budowa dróg a obuwie robocze

W Polsce co roku podejmuje się budowę dróg i autostrad. Zazwyczaj liczymy na prawdziwe cuda, a dostajemy skrawek marnej autostrady. Niestety Polska nie ma co się równać z Niemcami po względem dróg.

Obuwie robocze zabezpieczy przed wypadkami

obuwie roboczeGdy mija się autostradą granicę polsko-niemiecką, od razu czuć gigantyczną różnicę. Trasa jest komfortowa, asfalt równy i zadbany. Nie ma nieprzewidzianych trudności na drodze. Można po prostu jechać i zupełnie niczym się nie przejmować. Polskie drogi natomiast są okrutne. Pełno dziur łatanych stale to nowym asfaltem. Rośliny przebijające drogi, nierówności i pełno dróg z tzw. żużlu. Autostrady jednak wcale nie są lepsze. Również pod względem jakości pozostawiają wiele do życzenia. Ponadto co chwilę jest bramka, gdzie musimy uiścić opłaty za przejazd. Nie ma się do dziwić, że tiry wolą jeździć zwykłymi drogami. Opłaty na autostradach są tak wysokie, że czasem po prostu firmy nie stać na dodatkowe opłaty. Oczywiście to, ze mamy taki stan dróg, jest winą naszych rządzących ale i firm wykonawczych. Nim przyjdą do pracy, godzinami wybierają ubiór, który ma w ofercie producent obuwia roboczego. Oczywiście obuwie robocze tani sklep jest niezwykle ważne, zupełnie jak i rękawice ochronne. Szkoda tylko, że potem bardzo rzadko z tego wszystkiego korzystają. Taki producent odzieży roboczej i jego sklep z odzieżą roboczą, zajmują pracownikowi więcej czasu niż jego praca. Chyba każdy z nas widział, jak wygląda praca takich ludzi. Jeden kopie, a pięciu stoi obok przypatrując się. Niejednokrotnie jeżdżąc rano autobusem, widziałam ich przy pracy. Zaczynali o godzinie 6:00 a ja o 6:30 jeździłam do pracy. Wtedy już siedzieli pijąc kawę. Aż pół godziny pracy i cała godzina odpoczynku. Ludzie narzekają na drogi, ale nic z tym nie robią. Taki pracownik ma ogromny wpływ na jakość autostrad. Mimo to woli wypić sobie więcej kawy, niż wykonać porządnie swoją pracę.

Ja jestem rozczarowana tym co dzieje się w sektorze budowy dróg i autostrad. To co obecnie prezentują sobą polskie drogi, jest niestety zawstydzające.