Cb radio do samochodu

Na pierwszy rzut oka, praca taksówkarza nie wydaje się bardzo trudna. Wystarczy dobrze znać miasto, albo mieć dobrą nawigację, by nie mieć problemu z odnalezieniem najszybszej drogi do celu wybranego przez klienta. Niestety, nie zawsze jest to tak łatwe, a niespodzianki na drodze potrafią nieraz przysporzyć kłopotów podczas kursu.

CB Radio dla taksówkarza

cb radioMimo dobrej znajomości miasta i większości skrótów, a także nawigacji, jakiej często używałem do dostania się do miejsc, w których nie bywałem zbyt często, czasem zdarzały się nieprzewidziane wypadki na drodze. Ulice zamknięte przez roboty drogowe, ruch wahadłowy spowodowany usuwaniem wypadków na drodze, lista była długa. Klienci czasem rozumieli że na drodze mogą zdarzyć się różne wypadki, ale też nie obyło się bez wielu nieprzyjemnych sytuacji, po których zdecydowałem się zasięgnąć rady kolegów na postoju. Polecili oni zamontować w samochodzie cb radio, które już większość kolegów używała. Dzięki temu, mogli się porozumiewać między sobą w razie napotkania nieprzewidzianej sytuacji na trasie, i ostrzec innych, lub spytać o pomoc. Cb radio nie było drogim wydatkiem, ani też w żaden sposób nie kolidowało z pracą, a mogło tylko pomóc, więc w pierwszym wolnym momencie podjechałem do sklepu elektronicznego, zaopatrując się właśnie w takie radio. Instalacja w samochodzie była bezproblemowa. Wystarczyło radio przykręcić do deski rozdzielczej, a antenę zamocować na dachu, by było gotowe do działania.

Początkowo trudno było mi się przyzwyczaić do jego obsługi, aczkolwiek okazało się wielce pomocne. Gdy na jednym kursie przypadkowo wpakowałem się w korek, koledzy nie dość że wskazali mi najszybszą boczną drogę, to jeszcze byli wdzięczni za informacje, mogąc owy korek ominąć spokojnie.