Certyfikaty ze Scrum

Kursami scrum postanowiłem zainteresować się już jakiś czas temu, jednak dalej nie wiedziałem, na czym dokładnie polega ta metodologia głównie dlatego, że ciągle nie były to rozwiązania wykorzystywane w większości firm, ale raczej rzadko spotykane urozmaicenia do zarządzania projektami.

Scrum w dzisiejszych agencjach

scrum certyfikacjaDobrze wiedziałem, że w końcu przyda mi się zrobienie takiego certyfikatu, aby być szanowanym w branży i móc poszczycić się umiejętnościami oraz wiedzą teoretyczną, która jest niezbędna w przypadku tego rodzaju inwestycji. Dzięki temu, że scrum certyfikacja przebiegła naprawdę sprawnie i już po paru kursach mogłem poszczycić się sporą znajomością niezbędnego oprogramowania wykorzystywanego w tej branży, ale także niezbędnych narzędzi oraz wiedzy teoretycznej, którą teraz będę przekazywał swoim pracownikom. Scrum certyfikacja jest konieczna, jeśli szukacie pracy dokładnie w tym zawodzie. Wielu pracodawców pierwsze, na co patrzy zatrudniając osobę odpowiedzialną za zarządzanie przy wykorzystaniu metodologii Scrum, to właśnie czy dany kandydat posiada niezbędne certyfikaty na swoim koncie oraz może się pochwalić znajomością teorii. Scrum certyfikacja trwa zazwyczaj kilka dni i podyktowane to jest przede wszystkim ilością materiału, który trzeba przyswoić. W większości przypadków takie kursy organizowane są przez doświadczonych mentorów z doświadczeniem, co na pewno przekłada się na to, że kursy są dobrze zaplanowane i co najważniejsze skuteczne.

Scrum certyfikacja jest pierwszym krokiem, który trzeba poczynić do tego, aby dobrze orientować się w codziennej pracy przy wykorzystaniu takiej metodologii. Im większe doświadczenie pracownika w tej dziedzinie, tym na pewno na większe wynagrodzenie może liczyć u konkretnego pracodawcy.