Czy serwety wciąż są modne?

Dobrze udekorowany stół nadaje osiłkowi elegancki i stylowego charakteru. Nawet najzwyklejszy rodzinny obiad i podane dania mogą stać się wykwintnym posiłkiem. Jedną z ozdób, która nie tylko estetycznie wygląda, ale pełni również funkcję użytkową, jest serwera. Czy taka dekoracja wciąż jest modna i czy warto ją kupić?

Jaką serwetę na stół wybrać?

serweta na stółSerwety są ciekawą dekoracją, która nadaje się na każdą okazję. Będą wyglądać dobrze nie tylko podczas eleganckiej uroczystości, ale również przy rodzinnym obiedzie. Ze względu na rozmiar i przeznaczenie serwet ważne jest to, jak dobierzemy je do reszty akcesoriów zdobiących blat. Serweta na stół może być zarówno samodzielnym elementem dekoracyjnym, jak i tym połączonym z tradycyjnym obrusem. To, jak postanowimy ozdobić kuchenny czy jadalniany blat, powinno zależeć przede wszystkim od charakteru przygotowywanego posiłku. Przy organizacji uroczystych wydarzeń zaleca się, aby serwety występowały w towarzystwie obrusów. Dobrze dobrane do tego nakrycia mogą pełnić zarówno funkcję dopełniającą barwę obrusu, jak i stanowiące jej kontrast. Serweta prócz funkcji ozdobnej jest również bardzo funkcjonalnym elementem. Nie tylko chroni stół i obrus przed zniszczeniem, ale również pozwala na stabilniejsze trzymanie się zastawy na blatach. W przypadku rodzinnych obiadów lub przyjęć w gronie znajomych popularnym rozwiązaniem jest również kładzenie samej serwety na stół bez innych dodatków. Pozwala to na utrzymanie wnętrza w minimalistycznym i nowoczesnym stylu. Trzeba pamiętać jednak o tym, że odkryty blat stołu musi być w dobrym, niezniszczonym stanie. Do najpopularniejszych rodzajów serwet z pewnością zalicza się te bawełniane. Modne są również te wykonane z lnu lub wykonane ręcznie z dodatkiem koronek i ażurowych wzorów.

Serweta może być niezwykłym dodatkiem, który będzie nie tylko atrakcyjnym, ale i funkcjonalnym elementem dekoracyjnym. Połączona z obrusem lub położona samodzielnie może dodać uroku i podkreślić styl całego wnętrza. Szeroka oferta serwet na stół pozwala na wybranie takich, które będą pasować do pomieszczenia i reszty nakrycia.