Czy zakładanie ogrodów jest proste?

Wpadłam na pomysł, aby wreszcie zadbać o teren przyległy do mojego domu. Trzeba skosić trawnik i można będzie założyć sobie piękny ogród. Nigdy wcześniej jednak nie pielęgnowałam ogrodu, więc w momencie podjęcia decyzji o tym, że taki ogród chcę mieć, zaczęłam się zastanawiać, czy podołam.

Zakładanie ogrodów zleciłam fachowcom

zakładanie ogrodów krakówNa początku próbowałam sama założyć sobie ogród marzeń. Korzystałam z inspiracji, które udało mi się znaleźć w Internecie. Były tam rozmaite przykłady roślin i ich ułożenia względem siebie. Sądziłam więc, że w zasadzie można łączyć ze sobą wszystkie rośliny, które tylko przyjdzie mi do głowy zasadzić. To niestety okazało się nieprawdę i jedne z drugimi nie chciały mi rosnąć. W końcu poddałam się i stwierdziłam, że zakładanie ogrodów dla osoby totalnie w tym temacie „zielonej” wcale nie jest łatwe i przyjemne jak do tej pory mi się jeszcze wydawało. Postanowiłam zapłacić fachowcom, ale za to mieć święty spokój i móc się wreszcie cieszyć pięknymi roślinami wokół. Miałam nadzieję, że zobaczę piękne kwiaty i rozmaite krzewy, które będą trochę ogradzały teren. Moje przemyślenia oczywiście przekazałam usługodawcy i przeszedł do realizacji. Na początek zrobił projekt, więc mogłam się jeszcze upewnić czy dobrze się porozumieliśmy w kwestii tego, czego oczekuję. Wszystko się zgadzało, a projekt bardzo mi się spodobał. Nie mogłam się doczekać, kiedy ujrzę ostateczny efekt. W końcu nadszedł ten dzień i skakałam pod niebo z radości, bo było naprawdę pięknie.

Jednym z moich wymogów było to, abym potrafiła później sama zatroszczyć się o te kwiaty, krzewy i inne rośliny. W moim ogrodzie były więc tylko takie odmiany, które nie wymagają szczególnej dbałości i opieki. Z tego też bardzo byłam zadowolona i rzeczywiście daję radę sama pielęgnować mój ogród na co dzień.

Źródło www.gardino.com.pl