Detektywi na tropie zdrady, molestowania, mobbingu i nie tylko

Biura detektywistyczne mają do zaoferowania znacznie więcej niż kiedyś. Detektywi korzystają z zaawansowanych technologicznie urządzeń, które pozwalają na przeprowadzanie śledztwa na najwyższym poziomie. Oczywiście do biur detektywistycznych najczęściej zgłaszają się osoby, które podejrzewają zdradę u współmałżonka.

Zadanie dla detektywa: zbieranie informacji o śledzonej osobie

detektyw krakówW takiej sytuacji detektyw może zająć się śledzeniem konkretnej osoby. Zadaniem detektywa jest zebranie dowodów, które potwierdzą prowadzenie podwójnego życia, zdrady. Dowody w postaci zdjęć, filmów wykorzystywane są później przez klienta biura w sądzie. Dochodzi zazwyczaj do spraw rozwodowych z orzekaniem o winie. W takich sprawach przedstawienie rzetelnych dowodów jest konieczne. Ale detektyw kraków nie zajmuje się tylko sprawami rozwodowymi. Przeciwnie – detektywi często wynajmowani są przez firmy (np. firmy windykacyjne), aby sprawdzić, czy dana osoba posiada jakiś majątek. Detektyw jest w stanie ustalić, gdzie mieszka konkretna osoba, gdzie codziennie przebywa, czy pracuje, z kim się spotyka. Możliwe jest nawet ustalenie dochodów danej osoby. Biuro detektywistyczne pomaga też w poszukiwaniu osób zaginionych. Zazwyczaj biura robią to sprawniej niż policja, ponieważ przeznaczają na to cały wolny czas. Do biur detektywistycznych często zgłaszają się osoby, które informują o mobbingu lub molestowaniu seksualnym w pracy.

Dobry detektyw jest w stanie podjąć kroki, które potwierdzą te informacje lub zaprzeczą im. Detektywi zajmują się również wykrywaniem podsłuchów i ukrytych kamer w pomieszczeniach, pojazdach i nie tylko. Sami również zajmują się montowaniem takich urządzeń w trakcie śledzenia osób. Detektywi działają na mocy uzyskiwanych licencji. Muszą też zachować tajemnicę zawodową zgodnie z etyką detektywistyczną.