Dlaczego chromuje się auta

Coraz więcej w ostatnich latach sprzedaje się wysokiej klasy samochodów. Wynika to na pewno z tego, że stajemy się coraz bardziej zamożni, oraz z tego, że pojawiają się bardzo atrakcyjne leasingi. Możemy wiec w prostszy sposób spełniać nasze marzenia o sportowym, szybkim aucie. Pośród najpopularniejszych marek luksusowych aut są przede wszystkim Mercedesy.

Samochody z lustrzanym odbiciem

chromowanieNiezwykle duża popularność drogich aut sportowych cały czas rośnie z roku na rok. Znane marki, pośród niech przoduje Mercedes, odnotowują cały czas wzrosty sprzedaży nawet o klikadziesiąt procent. Każdego roku pojawia sie też trend nie tylko na konkretne modele, ale też na kolory. I tak na przykłąd jeszcze pare lat temu na drogach królowała czerwień. Teraz natomiast największym hitem są auta chromowane. W przemyśle samochodowym od jakiegoś czasu zaczęto stosować chromowanie aut, które służy nadaniu lustrzanego odbicia. Robi to naprawdę  piorunujące wrażenie. Chrom jest bowiem metalem, który nie tylko zabezpiecza przed korozją, ale dodatkowo wygląda po nałożeniu na powierzchnę jak lustro. Od lat stosuje się tą właściwość chociażby w branży meblarskiej, gdzie chromuje się wykończenia nowoczesnych mebli. Również wszelkiego rodzaju przedmioty codziennego użytku chromuje się głównie w celu zabezpieczenia przed korozją. W przypadku aut stosowane jest najczęściej tak zwane chromowanie natryskowe- najszybsza i najskutecznijesza metoda pokrywania aut chromem. 

Chrom od dawna ma szerokie zastosowanie w przemyśle z racji na swoje właściwości. Nie tylko zabezpiecza przed korozją, ale tworząc lustrzaną powłokę, pełni funkcję dekoracyjną. Ta ostatnia właściwość dosyć mocno wykorzystywana jest w ostatnich czasach przez producentów luksusowych marek samochodowych.