Do czego mogą służyć obiekty modułowe?

Budowa tradycyjnego obiektu to proces długi i czasami dość trudny. Wymagający podjęcia pewnych decyzji i czynności, które mogą wydłużyć proces budowy. Dotyczy to zarówno budowy domu jednorodzinnego lub czy obiektu użyteczności publicznej. Ale czy nie warto może postawić czasem na dom modułowy?

Zastosowanie domów modułowych

obiekty modułoweBudynek modułowy to budynek zbudowany na bazie gotowych prefabrykatów. Konstrukcja tego budynku pozwala na połączeniu jednego lub kilku modułów w jedną całość. To pozwala na zbudowanie jedno- lub wielopiętrowych obiekty modułowe. Obiekty takie mogą być budowane na terenach gdzie grunt jest niestabilny, na przykład na terenach bagiennych lub na terenach po górniczych. Budynek ten oparty jest na lekkiej konstrukcji i stawiany jest na płytach fundamentów. Takie budynki są o wiele lżejsze od tradycyjnego budownictwa – nawet 10-krotnie. Budynek taki powstaje o wiele szybciej od tradycyjnych obiektów. Budowa takich obiektów zazwyczaj stosowana jest na placach budowy lub w przypadku szybkiego zbudowania obiektu tymczasowego lub zastępczego. Mogą być przewożone z jednego miejsca na drugi. Wykończyć taki budynek możemy jak chcemy. Z zewnątrz możemy mieć pokrycie jakie chcemy, na przykład drewnem, który został wcześniej przygotowany. Możemy mieć okna i drzwi o różnej wielkości i kolorze. Również wielkość pokoju i aranżacja wnętrz jest zależna od nas. Obiekty modułowe są energooszczędne, ekologiczne i co ważne tak samo bezpieczne jak inne typu budownictwa. Budynki te posiadają odpowiednią izolację cieplną. Są wyposażone w odpowiednią instalację elektryczną, instalację wodną, kanalizację oraz centralne ogrzewanie.

Budownictwo modułowe pozwala na łatwe zintegrowanie z otoczeniem, nadając mu jednocześnie indywidualny jej charakter. Konstrukcja taka obiektu pozwala na szerokie zastosowanie w budownictwie. Może służyć jako przedszkole lub jako dom jednorodzinny czy jako blok.