Dobra forma odlewnicza z silikonu

Rękodzieło to dziedzina, której poświęca czas coraz większe grono osób. Jest to w ostatnich latach bardzo modna forma hobbystyczna. Pojawienie się na rynku znakomitych materiałów, które są ogólnie dostępne pozwoliło na ujawnienie potencjału artystycznego tkwiącego w ludziach do tej pory nie mającego z trendem „hand made” nic wspólnego.

Doskonałe formy do wykonania znakomitych odlewów

silikonowanie formy do masy plastycznejAmatorzy rękodzieła otrzymali potężny oręż w postaci łatwo dostępnych materiałów do wykonywania rozmaitych przedmiotów wykorzystując przeróżne techniki. Wszyscy zwolennicy samodzielnego wyrobu artykułów o charakterze ozdobnym lub praktycznym mogą korzystać z porad zawartych na tematycznych portalach internetowych i dzielić się spostrzeżeniami z innymi użytkownikami. Duża liczba osób próbuje swoich sił wykonując bardzo ciekawe odlewy. Najlepiej do tej techniki wytwarzania wykorzystywać silikonowanie formy do masy plastycznej pozwalających uzyskać bardzo dobre odwzorowanie. Można korzystać z gotowych form dostępnych na rynku w bardzo dużej liczbie wzorów. Jednak dla prawdziwych miłośników rękodzieła szczególne znaczenie ma indywidualne wykonanie projektu od początku do końca. Niezwykle ważne jest więc samodzielne wykonanie formy do odlewu. Używa się do tego specjalnego silikonu kondensacyjnego dwuskładnikowego. Po wymieszaniu silikonu z utwardzaczem i odczekaniu pewnej ilości czasu niezbędnego do powstania wiązań chemicznych powstaje gotowa masa plastyczna do wykonania odlewu. Formy silikonowe nadają się wyśmienicie do odlewów z betonu, gipsu, żywic, wosku, mydła i artykułów spożywczych. 

Zalety silikonowych form to przede wszystkim bardzo wysoka jakość odwzorowania, niska cena w stosunku do jakości, łatwość oddzielania odlewu od formy. Bardzo istotną zaletą jest możliwość wielokrotnego użytku wykonanej z silikonu formy do odlewu.