Dobra suszarka do włosów

Każdy z nas chce mieć piękne włosy, ładnie ułożone i odporne na szkodliwe czynniki. Włosy są żywym organizmem, który systematycznie każdego dnia rośnie. Trzeba o nie właściwie dbać, aby zaczęły nam wypadać, lub się rozdwajać.

Jakie funkcje muszą spełniać suszarki do włosów?  

suszarka do włosówJak wiadomo, wszystkie zabiegi chemiczne i także termiczne, powodują osłabienie włosów. Pod wpływem zbyt wysokiej temperatury, mogą się stać suche i łamliwe, a zbyt częste farbowanie, może prowadzić do wypadania włosów. Chyb każda kobieta po umyciu włosów sięga po suszarkę, która ciepłym strumieniem powietrza, usuwa z włosów nadmiar wody. Dobra suszarka do włosów powinna posiadać regulację strumienia nadmuchu, aby móc go dostosować do indywidualnych potrzeb. Włosy możemy suszyć, a także modelować przy pomocy suszarki, dlatego będą nam jeszcze potrzebne specjalne szczotki i grzebienie do modelowania fryzury. Najnowsze modele suszarek do włosów, posiadają funkcję nawiewu zimnego powietrza, które utrwala fryzuję. Dodatkowo posiadają funkcję jonizującą włosy, w celu zapobiegania puszeniu i elektryzowania się ich pod wpływem pocierania o ubrania. W salonach fryzjerskich są wykorzystywane specjalistyczne suszarki, które są dużo mocniejsze, niż te, które powszechnie stosujemy w domu, ponieważ fryzjerzy muszą szybko i sprawnie suszyć włosy. Poza klasycznym sprzętem do suszenia włosów, dostaniemy także suszarki prostujące włosy, dzięki specjalnej nakładce wygładzającej włosy. Dobry sprzęt, wcale nie musi dużo kosztować.

Jadąc w podróż, kobiety zabierają ze sobą turystyczne wersje suszarek, które mają składane rączki i są niewielkich rozmiarów, dzięki czemu można je spakować do torby. Im większą moc będzie miała suszarka, tym szybciej wysuszymy nią włosy i mniej prądu pobierze.