Efektowne sufity drukowane

Współpraca producentów materiałów budowlanych z kołami naukowymi daje wymierne efekty w postaci znakomitych produktów cechujących się znakomitymi parametrami wytrzymałościowymi i łatwością montażu. Dużą uwagę przywiązuje się do nadawania nowych funkcjonalności znanym powszechnie tworzywom sztucznym.

Rodzaje dostępnych sufitów naciąganych

sufitPrzykładem innowacyjnego zastosowania tworzyw sztucznych są bardzo efektowne sufity napinane znane również pod nazwą naciąganych. Wykonywane są one z popularnego PVC, poliestru w postaci tkaniny lub powłok satynowych. Powłoki do produkcji sufitów napinanych to tworzywa wodoodporne, ogniotrwałe oraz o dużej wytrzymałości na urazy mechaniczne. Trwałość sufitu napinanego określana jest przez samych producentów nawet na kilkadziesiąt lat bez konieczności ingerencji w postaci zabiegów renowacyjnych. Klienci mają do wyboru bardzo bogatą ofertę dostosowaną do potrzeb aranżacyjnych oraz do zasobności portfela. Zwolennicy tradycyjnych aranżacji mogą sięgnąć po modele jednowarstwowe wykonane z powłok jednokolorowych, a miłośnicy ekstrawagancji mają do wyboru skomplikowane modele wielopowłokowe lub sufity napinane z nadrukiem. Nadruk na powłoce wykonuje się techniką cyfrową wykorzystując obrazy dostarczane najczęściej przez klientów. Na powłoce można umieścić dowolne zdjęcie lub znak graficzny w postaci logo firmy. Producenci powłok sufitowych dostarczają wykonawcom specjalistyczne membrany do wykonywania na nich nadruku. Jest to bardzo ciekawa forma sufitu podkreślająca charakter wnętrza, a w przypadku lokali firmowych podnosząca prestiż przedsiębiorstwa.

Nieodzownym elementem sufitów napinanych jest specjalistyczne oświetlenie led lub światłowodowe podkreślające urok konstrukcji sufitowej. Cechą szczególną sufitów napinanych jest czysty i bardzo szybki montaż nie eliminujący pomieszczenia z użytkowania na długi okres czasu.