Eleganckie spinki do mankietów

Czy biżuteria jest tylko atrybutem kobiet? Absolutnie nie. Mężczyźni również posiadają coraz większy wybór produktów w tej kategorii. Łańcuszki, zegarki, sygnety – to bardzo męskie elementy stroju. Wiecie jaki element męskiej biżuterii podoba mi się najbardziej? Spinki do mankietów. Niby nie rzucają się w oczy, niby nie grają pierwszych skrzypiec, ale pięknie dopełniają całościowy obraz. Kojarzą mi się z elegancją, szykiem i oczywiście pięknym mężczyzną.

Ozdobne spinki do mankietów

ozdobne srebrne spinkiWłaśnie dowiedziałam się, że spinki do mankietów pojawiły się już na początku XIX wieku. Od momentu powstania pełniły dwie funkcje: po pierwsze: miały spinać mankiety koszuli, czyli pełniły funkcję praktyczną; po drugie: były elementem zdobiącym, nadającym elegancji. Jak wyglądały? Zazwyczaj były złote i bardzo ozdobne. Pojawiały się na nich bogate zdobienia i często motywy zwierzęce. Podążając za ich historią, dowiedziałam się, że na początku XX wieku straciły trochę ze swojej spektakularności i najczęściej pojawiały się w formie płaskich dysków z drobnymi zdobieniami, lub udekorowane szlachetnymi kamieniami. Niestety jakiś czas później, wszechobecne guziki wyparły spinki, ale mam wrażenie, że w ostatnim okresie spinki znów stały się modne i pojawiają się coraz częściej. Jak jest dziś? Teraz posiadamy całą paletę spinek do mankietów: ozdobne srebrne spinki, złote, z kamieniami, z masy perłowej, owalne, kwadratowe, z napisami, w przeróżnych kształtach. Każdy znajdzie coś, co będzie odpowiadało jego gustom, ponieważ wybór jest niesłychanie szeroki.

Drogie Panie nie oszukujmy się, ale przystojny mężczyzna w garniturze ze zmysłowymi spinkami do mankietów, każdej z nas potrafi zawrócić w głowie. Spinki są drobnym elementem, ale robią niesamowite wrażenie, dopełniają całą stylizację, nadając jej elegancji, stylu i szyku. Ciekawostką jest, że pojawiają się również spinki do mankietów dla kobiet. Czy będą tak spektakularne jako element biżuterii damskiej? Tego nie wiem, ale pewnie już niedługo się o tym przekonam.