Etykiety tkane na naszych ubraniach

W mojej szafie pełno jest przeróżnych ubrań. Uwielbiam się stroić, dlatego odzież to coś na czym nie oszczędzam.  W całej mojej gamie strojów przewija się wiele marek. Trudno mi spamiętać je wszystkie, a jeszcze ciężej dopasować odpowiednie modele do ich producentów. Czasami taka wiedza jest bardzo przydatna.

Długowieczne nazwy firm na etykietach

etykiety tkaneW tym aspekcie mam małego pomocnika. Etykiety tkane na naszych ubraniach są gwarancją, że ubranie będzie stale wyposażone w nazwę swojej marki. To taki malutki element zazwyczaj umieszczony w okolicach karku. Można je tez spotkać w formach bardziej ozdobnych jak przywieszka do zamka czy naszywki ozdobne. Wykonane są na taśmach satynowych  i tafcie. Później zostają dostosowane do potrzeb klienta. Najczęściej umieszczana jest na nich nazwa lub logo firmy w jakiejś ciekawej aranżacji. O ich niezwykłej popularności i sukcesie zadecydowała ich wytrzymałość. Są odporne na przetarcia i można je prać.  Wytrzymałą nazwę firmy w takiej formie znajdziemy na każdym rodzaju odzieży począwszy od dresów po eleganckie koszule. Etykiety tkane są aktualnie ponadczasowym elementem ozdobnym i producenci prześcigają się w pomysłach jak nadać im niebanalna estetykę na wiele lat. Są one wykonywane na prawdę starannie, w końcu są przez nas stale narażane na kontakt bezpośredni i pranie w detergentach, a zachowują swój wygląd i czytelność napisu przez wiele lat.Nie chcielibyśmy przecież, aby taka wszywka była nieprzyjemna w dotyku czy brzydko się strzępiła. Jakość jest tutaj najważniejsza.

Mój mały pomocnik sprawia, że doskonale wiem jakiej marce zawdzięczam moje wyjątkowe stylizacje. Etykiety tkane to pozornie takie niewielkie rzeczy, ale mają ogromne znaczenie. Mogłabym nawet zaryzykować stwierdzenie, że są podpisem artysty na jego dziele.