Fachowa pielęgnacja pościeli hotelowej

Będąc właścicielem hotelu z pewnością wiemy, jak ważna dla odwiedzających nas gości jest czystość i schludność panująca w hotelowych pokojach. Nawet dogodna lokalizacja obiektu nie jest w stanie wynagrodzić odwiedzającemu nieświeżej pościeli, w jakiej przyszło mu spać. Pranie hotelowej pościeli to nie lada przedsięwzięcie i wyższa logistyka. Jednak okazuje się, że odpowiednią pielęgnację tekstyliów jesteśmy w stanie zapewnić sobie sami.

Jak prać pościel hotelową?

fachowe pranie pościeli hotelowejSzacuje się, że dla obiektu, który dysponuje setką pokoi dzienna porcja prania może ważyć nawet 700 kilogramów. To oznacza, że mamy do czynienia z praniem na skalę przemysłową. Możemy wówczas skorzystać z usług pralni, która zadba o odpowiednią pielęgnację za nas, jednak fachowe pranie pościeli hotelowej jest możliwe również na miejscu i ma ono swoje plusy. Po pierwsze nie musimy posiadać tak dużej ilości kompletów, jak w przypadku, kiedy musimy czekać na wykonanie usługi przez zewnętrzną firmę. Po drugie zyskujemy pewność, że materiały są pielęgnowane w odpowiednich warunkach i siła środków piorących jest dobrana właściwie. Oczywiście zorganizowanie takiego miejsca nie będzie możliwe w każdym obiekcie, jednak jeśli przestrzeń nam na to pozwala, warto przemyśleć tę kwestię, biorąc pod uwagę fakt nie tylko lepszej pielęgnacji pościeli i oszczędności, ale także nowej możliwości dla naszej firmy, która może poszerzyć zakres usług o przyjmowanie prania od innych podmiotów, dzięki czemu inwestycja ma szanse się zwrócić albo nawet przynieść nowe dochody.

Kwestia prania jest dla obiektów hotelowych niezwykle ważna. Gość odwiedzający nasz obiekt chciałby cieszyć się czystą, pachnącą pościelą podczas pobytu i naszym obowiązkiem jest o to zadbać. Do wyboru mamy korzystanie z usług zewnętrznych firm lub inwestycję we własne miejsce, które zadba o odpowiednią pielęgnację naszych tekstyliów.