fotowoltaika

Fotowoltaika ze Szczecina pomysłem na oszczędność

Moi rodzice mieszkają od zawsze na wsi. Tutaj również ja się wychowałem i chociaż życie zagoniło mnie do miasta to jednak chętnie spędzam wolny czas na wsi i wykorzystuję każdą okazję by przyjechać do rodziców. Zarówno do nich jak i do tego miejsca.

Dobra i tania fotowoltaika ze Szczecina

fotowoltaikaOstatnio pracując w Szczecinie zauważyłem, że coraz popularniejsza jest fotowoltaika ze Szczecina. Słyszałem na ten temat już trochę wcześniej ale dotąd w ogóle nie rozważałem instalacji ponieważ ceny były zupełnie zaporowe dla mnie. Ostatnio jednak rynek bardzo się zmienił i ceny stają się coraz przystępniejsze. Dlatego postanowiłem zamontować ogniwa fotowoltaiczne u rodziców. Sam mieszkam w niewielkiej kawalerce na parterze bloku więc zamontowanie czegoś takiego u mnie w ogóle nie ma najmniejszego sensu. Rodzice mają jednak duży dom i dużo mocno nasłonecznionego obszaru. Panele słoneczne zamontował specjalista, którego dość długo szukałem. Ogniwa fotowoltaiczne to nadal bardzo droga inwestycja więc chciałem mieć pewność, że zostaną zamontowane sprawnie i dobrze. Balem się, że pierwszy z brzegu fachowiec źle zamontuje panele słoneczne i albo będziemy musieli wszystko zdejmować i montować na nowo albo kolektory będą pobierały dużo mniej energii niż mogłyby. A przecież chodziło o oszczędność. Zależało mi, żeby rodzice widzieli realną różnicę w rachunkach za energię. Na szczęście plan się powiódł.

Panele słoneczne bardzo dobrze się sprawują a rodzice płacą teraz bardzo niskie rachunki. Gdyby nie chodził u nich telewizor przez całą dobę to pewnie w ogóle nie mieliby nic do płacenia.