Fukcjonalny regał ścienny

 

Jedną z najważniejszych cech, które powinny posiadać dobre zaprojektowane pomieszczenia jest ergonomia. To koncepcyjne planowanie przestrzeni w taki sposób, aby warunki stwarzane przez poszczególne elementy wyposażenia wnętrza były najlepiej dostosowane do potrzeb użytkownika.

Uniwersalna półka ścienna

wiszący regał ściennyOdpowiednie rozmieszczenie mebli i innych elementów wyposażenia wnętrza jest kluczowe dla jego wygodnego użytkowania. Zarazem wyjątkowo logiczne jest umieszczanie na przykład stolika nocnego obok łóżka a także kanapy w stosownej odległości od telewizora. Zwłaszcza ważne, aby przedmioty te miały odpowiednie cechy, które pozwalają na jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni, bez wrażenia jej 'zagracania’. Oznacza to, że zamiast układania kolekcji figurek na szafce, na której stoi telewizor, dużo korzystniej dla pomieszczenia jest jej wyeksponowanie na przykład na regale ściennym. Taki regał może zostać wykorzystany na wiele sposobów, a także dobrze będzie wyglądał w różnych miejscach w mieszkaniu. Świetnie sprawdzi się zarówno jako biblioteczka, stanowiąc miejsce dla przechowania książek, jak i jako półka w kuchni, na której można ułożyć przyprawy lub naczynia. Wiszący regał ścienny jest wyjątkowo uniwersalnym elementem wyposażenia, ponieważ jego charakter można zdefiniować poprzez umieszczane na nim przedmioty. Ponadto można go nabyć w różnych kolorach i kształtach, dowolnie dopasowując go do kolorystyki wnętrza. Dobrze będzie wyglądał również w łazience jako półka na ręczniki lub kosmetyki.

Dodatkowe elementy wyposażenia takie jak regał czy stolik stanowią neutralne przedmioty, które zależnie od pomysłu i przeznaczenia można ciekawie wkomponować w każde otoczenie. Należy zadbać aby były jak najlepiej rozmieszczone i aby korzystanie z nich było wygodne dla użytkownika.