Głównym źródłem dochodu jest sprzedaż stalowych drutów

Na studiach zawsze byłem dobry z zagadnień związanych z chemią. Z pasji tej wyklarowała się moja przyszła ścieżka rozwoju. Jako inżynier materiałowy pracuję w renomowanej firmie zajmującej się przetwórstwem różnego rodzaju materiałów. Naszymi odbiorcami są wielkie międzynarodowe koncerny, które współpracują z nami od długiego czasu. Co roku pojawiają się nowe firmy, które są zainteresowane nawiązaniem współpracy.

Oprócz drutów okrągłych planowane są nowe produkty

druty stalowe okrągłeW tym celu zarząd firmy postanowił wybudować drugą filię, która zajmie się produkcją najbardziej chodliwego towaru, którym są druty stalowe okrągłe. Elementy te przynoszą naszej spółce ponad połowę całkowitego rocznego przychodu. W związku z czym decyzją zarządu jak najszybciej należy zwiększyć moce przetwórcze tak aby móc zaspokoić popyt na stalowe druty. W miejscu gdzie do tej pory odbywała się cała produkcja nie ma już dalszej możliwości rozbudowy linii produkcyjnej. W związku z czym została zakupiona działka budowlana w pobliskiej miejscowości. Prace budowlane już trwają. Hala, która tam powstaje ma być jedną z najnowocześniejszych hal w kraju. Dodatkowo zarząd nie zamierza również żałować pieniędzy na wyposażenie linii produkcyjnej. Cały proces ma być zautomatyzowany co poprawi jakość wykonywanych detali. Nasze stalowe druty staną się jeszcze lepsze przez co mamy nadzieję podpisać nowe kontrakty z firmami, które są liderami wykorzystania takich elementów. Przyniesie to firmie dodatkowe korzyści.

Po za tym linie produkcyjne będą wykonane w taki sposób żeby było możliwe szybkie przezbrojenie maszyn. Pozwoli nam to wprowadzić do oferty nowe produkty, które mogą okazać się podobnym hitem sprzedażowym co okrągłe druty metalowe. Całość inwestycji pochłonie lwią część kapitału, który posiada zakład. Szacowany czas zwrotu inwestycji wynosi około pięciu lat. Po czasie tym nasza firma stanie się bezkonkurencyjna w sektorze krajowego przetwórstwa metali.