Idealna piżama dla dziecka

Sklepy z odzieżą niemowlęcą i dziecięcą są przepełnione wszelkimi ubrankami dla maluchów w każdym wieku. Zdecydowana większość z nich jest w całości wykonana z organicznej bawełny, która jest najlepsza dla delikatnej skóry dzieci.

Jak wyglądają piżamy dla dzieci?

piżama pajacyk dla dzieciDorośli najczęściej śpią w zwykłych podkoszulkach, topach lub kompletach składających się z koszulki i spodenek. Noworodki i niemowlęta muszą mieć piżamkę w jednej części, aby przede wszystkim mieć dobrze schowane ciało przez ewentualnym zmarznięciem i pomóc utrzymać pieluszkę w jednym miejscu. Piżama pajacyk dla dzieci jest idealna od urodzenia aż do momentu, kiedy maluch przestanie korzystać z pieluszek. Kupimy je we wszystkich sklepach z artykułami i ubrankami dla niemowląt. Jest to jednoczęściowa piżama, która posiada długie rękawy i długie nogawki z zakrytymi stópkami. Dzięki takiej formie maluch na pewno nie zmarznie, kiedy się odkryje w trakcie snu. Nie są zakładane przez główkę jak body, gdyż mają praktyczne rozpięcie wzdłuż ciała od dekoltu do stópki. Co najważniejsze, dziecko takiej piżamki sami nie ściągnie, ponieważ jest zapinana na zatrzaski. Bez problemu można zmienić dziecku pieluszkę w trakcie snu bez budzenia, ponieważ nie musimy całego ubranka ściągać, a jedynie rozpiąć zatrzaski od połowy w dół i delikatnie wyjąć nóżki. Jak większość piżamek dziecięcych, także pajacyk jest w całości wykonany z miękkiej bawełny, która pozwala skórze oddychać i chłonie nadmiar wody, przez co maluchy się nie pocą.

Piżama dla dziecka jest równie ważna co ubranka, które nosi w ciągu dnia, dlatego nie warto pomijać tego elementu wyprawki. Pajacyki bez problemu kupimy w rozmiarze od pięćdziesiąt sześć do dziewięćdziesiąt osiem, a nawet w nieco większych dla starszych dzieci.