Jak wyglądają nowe odmiany truskawek

 

Smaczne, zdrowe, pełne witamin, uwielbiane przez dzieci i dorosłych. O czym mowa? Oczywiście o truskawkach. Wiele osób czeka z niecierpliwością na ten moment, kiedy pojawią się w naszym kraju pierwsze sezonowe owoce. Najsmaczniejsze są te prosto z krzaka. Obecnie istnieje wiele odmian tego pysznego owocu, ale czy różnią się czymś konkretnym?

Różnice wśród nowych odmian truskawek

Nowe odmiany truskawekChyba każdy chociaż raz w życiu jadł truskawki. Ten przysmak charakteryzuje się bardzo intensywnym smakiem i świetnie nadaje się nie tylko do jedzenia na surowo, ale także jest doskonałym dodatkiem do wielu deserów i przetworów. Być może część osób nawet nie zdawała sobie sprawy z tego, że truskawka może mieć aż tak wiele odmian. Sam aromat i moc witamin pozostają niezmienne, ale różnice można znaleźć gdzie indziej. Nowe odmiany truskawek odznaczają się w szczególności wielkością owocu i walorami smakowymi. Stworzone zostały także specjalnie wyselekcjonowane gatunki nadające się bardzo dobrze do dżemów czy powideł. Owoce są bardziej mięsiste dzięki czemu łatwiej pozwalają się przerobić na gładką masę. Posiadają także większą ilość soku. Wśród nowych odmian truskawek znaleźć możemy także te w całkiem nietypowych kolorach. Czy ktoś widział kiedyś białą truskawkę? Jeśli tak, to właśnie jedna z odmian. Truskawka albinos posiada nieco bardziej wytrawny smak i nie jest tak bardzo słodka. Z pewnością znajdzie wielu zwolenników wśród osób, które nie przepadają za nadmierną słodyczą. Najczęściej wybierane są jednak te odmiany, których kolor jest wręcz bordowy. Nasycone są one dużą dawką naturalnego barwnika i świetnie wpływają na nasz organizm wspomagając prawidłowy przepływ krwi. Oczywiście truskawki znane są także z tego, że są bogactwem witaminy C i wiele mikroelementów. Warto jeść je szczególnie wtedy, gdy są świeże.

Z pewnością większość osób będzie szczęśliwa z faktu, że istnieje wiele odmian ulubionych truskawek. Niezależnie od rodzaju pamiętajmy o tym, że owoc ten bardzo korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Warto próbować, aby wybrać tę odmianę, która najbardziej przypadnie nam do gustu. Truskawki powinny być spożywane zwłaszcza w sezonie letnim, a jeśli mamy swój własny ogródek sami możemy zająć się hodowlą.