Jak zrozumiałem, że chcę serwisować laptopy

Home

Każdy z nas ma jakiś talent. Niektóre osoby dowiadują się o tym szybko, podczas gdy inni muszą długo czekać na odpowiednią okazję do odkrycia go. Mi udało się to już w wieku czternastu lat – to właśnie wtedy pojąłem, że moją specjalnością może być naprawianie komputerów.

Przygoda związana z serwisowaniem laptopów w Bydgoszczy

bydgoski serwis laptopówGdy tylko dostałem pierwszy komputer wiedziałem już, że stanie się on moją pasją. Przez jakiś czas grałem w gry tak jak moi rówieśnicy, ale później znacznie bardziej zacząłem się interesować aspektami technicznymi. Przede wszystkim robiłem przy nim wszystko w miarę możliwości sam. Ponieważ wychodziło mi to całkiem nieźle uznałem, że dobrym pomysłem może okazać się naprawianie komputerów znajomym i rodzinie za drobnymi opłatami. W ten sposób dorabiałem sobie jako młody chłopak. Gdy jednak skończyłem technikum o profilu informatycznym wiedziałem już, że czas pomyśleć o jakiejś pracy na poważnie. To właśnie wtedy zacząłem intensywnie szukać pracy w obrębie moich zainteresowań. Zatrudnił mnie bydgoski serwis laptopów, który szukał młodych i zdolnych specjalistów. Na rozmowie kwalifikacyjnej było całe mnóstwo teoretycznych pytań dotyczących tego, co zrobiłbym w danym momencie gdyby przede mną stał uszkodzony laptop. Po prawidłowej odpowiedzi na każde z pytań, dostałem w końcu zadanie praktyczne. Miałem naprawić laptop, w którym delikatnie uszkodzony był ekran i procesor. Nie zajęło mi to wiele czasu, co zrobiło ogromne wrażenie na moim nowy pracodawcy. Jeszcze tego samego dnia podpisałem umowę o pracę.

Był to doskonały sposób na to, bym sporo zarabiał już w swojej pierwszej pracy, pomimo braku doświadczenia zawodowego. Okazało się, że miałem tam też idealne warunki do rozwoju – nieraz zdarzało nam się dokonywać napraw, które były prawdziwymi wyzwaniami. Nie żałowałem tego, że się tam zatrudniłem – lepiej trafić nie mogłem.