Jaki model gitary dla dziecka?

W momencie, gdy dziecko wykazuje zainteresowanie grą na gitarze, bardzo często upiera się na kupnie modelu dla dorosłych, jednak nie jest to dobry wybór. Okazuje się bowiem, że gitara powinna zostać dopasowana do wzrostu gracza, a dokładniej mówiąc do szerokości ramion. Wszystko po to, by przyszły muzyk, ucząc się gry, swobodnie dosięgał do strun oraz gryfu.

Czy można zamówić gitarę dla dziecka przez internet?

jaka gitara dla dzieckaNajlepiej wybrać sklep muzyczny stacjonarny, w którym dziecko będzie mogło przymierzyć gitarę i odpowiednio ją złapać. Jednak wiele stron internetowych ze sprzętem muzycznym, posiada doświadczonych pracowników, którzy chętnie doradzą, jaka gitara dla dziecka będzie odpowiednia spośród posiadanego asortymentu. Wtedy rodzic będzie musiał podać wiek dziecka i wszystkie konieczne wymiary (wzrost i szerokość rozstawionych ramion). Nikogo chyba nie zdziwi fakt, że w internecie można znaleźć po prostu znacznie większy wybór nie tylko modeli, ale przede wszystkim wzorów gitar dziecięcych, co stanowi dodatkową motywację do regularnej nauki gry na nowym instrumencie. Niektórzy rodzice błędnie sądzą, że lepiej zamówić trochę wiekszą gitarę, aby wystarczyła dziecku na dłużej. To błąd, ponieważ zbyt duży instrument będzie przeszkadzał w nauce chwytów gitarowych, a dziecko po prostu szybko się zniechęci do nowej pasji.

W niektórych przypadkach, gdy na przykład nie jesteśmy pewni, czy to prawdziwa pasja, czy też może chwilowe zainteresowanie, warto zamówić uniwersalny instrument gitarowy – ukulele. Jest co prawda bardzo mały, ale równocześnie idealnie nadaje się dla osób początkujących i to bez względu na wiek przyszłego muzyka. Jeśli ukulele nie będzie wystarczające, to wtedy można jak najbardziej zamówić pełnowymiarową gitarę.