Jaki obóz wybrać dla dziecka?

Zbliżają się wakacje. Dzieci kończą szkołę i rozpoczynają dwu miesięczną przerwę od nauki. W zależności od tego w jakim wieku jest dziecko rodzice zastanawiają się jakie zajęcia zapewnić swoim pociechom, żeby urozmaicić im ten wolny czas. Do wyboru jest sporo różnych opcji.

Obozy językowe – zabawa i nauka

obóz językowyNajbardziej popularne są różnorodne obozy i kolonie. Dzieci wyjeżdżający samodzielnie na takie wyjazdy nabywają wielu cenny umiejętności takich jak nauka samodzielności czy nawiązywanie relacji z rówieśnikami. Organizowane są w różnych miejscach w kraju a także za granicą. Również tematyka takich kolonii jest bardzo różnorodna. Mamy do wybory kolonie sportowe, żeglarskie, muzyczne, aktorskie lub z przygodą. Każdy znajdzie coś dla siebie. Aby tematyka była odpowiednio dobrana do wieku dzieci podzielone są na odpowiednie przedziały wiekowe. Ciekawą opcją takiej formy letniego wypoczynku jest obóz językowy. Najczęściej jest organizowany nad morzem, jeziorem lub w górach. Do wyboru jest nie tylko język angielski ale również niemiecki, hiszpański czy francuski. Podczas takiego wyjazdu dzieci nie tylko uczą się języków obcych ale także mogą korzystać z lokalnych atrakcji czy wycieczek fakultatywnych. Mają doskonałą okazję aby nawiązywać nowe kontakty. Na takich obozach zajęcia prowadzą wykwalifikowani lektorzy języków obcych oraz native speakers. Dzieci spędzające wakacje w mieście mogą wziąć udział w pół koloniach, czyli organizowanych zajęciach grupowych  przez szkołę, dom kultury lub inną placówkę. Do południa aktywnie spędzają czas z innymi dziećmi a po południu wracają do domu.

Niezależnie od tego jaką opcję wybiorą rodzice mogą mieć pewność, że dzieci są pod dobrą opieką opiekunów. A dzieci oprócz zdobycia nowych umiejętności spędzą aktywny, radosny czas z rówieśnikami i przywiozą ze sobą wspaniałe wspomnienia.