Jakie biostymulatory wzrostu roślin są najlepsze?

 

Kilka lat temu podjęłam decyzję, że zostanę rolniczką i zajmę się zawodową uprawą warzyw. W ciągu tych kilku sezonów biznes odpowiednio się rozkręcił i zaczęłam się zastanawiać jak go odpowiednio zmodernizować, żeby przynosił jak najlepsze zyski. Zaczęłam oczywiście od samych roślin. Uznałam, że warto zastosować stymulator wzrostu roślin do ich uprawy.

Zastosowałam wydajne biostymulatory wzrostu roślin

biostymulator wzrostu roślinZdecydowałam się na nawożenie moich roślin za pomocą biostymulatorów, ponieważ są to w stu procentach ekologiczne i bezpieczne zarówno dla człowieka, jak i dla roślin preparaty. Odpowiedni biostymulator wzrostu roślin zawiera w swoim składzie tylko naturalnie występujące w roślinach hormony wzrostu oraz składniki mineralne, które gwarantują utrzymanie odpowiedniej, prawidłowej równowagi kwasowo – zasadowej gleby. Zastosowanie takiej prostej mieszanki powoduje, że rośliny szybciej wzrastają, a także stają się odporne na anomalie pogodowe, niekorzystne warunki atmosferyczne czy plagi szkodników chorobotwórczych. Jednocześnie biostymulator wzrostu roślin jest preparatem uniwersalnym i może być stosowany do nawożenia upraw wszelkich roślin jadalnych takich jak warzywa, owoce czy zboża. Biostymulatory są również bardzo wydajne i wystarczy zastosowanie 3 do 4 oprysków w okresie najintensywniejszego wzrostu roślin, czyli na wiosnę, żeby jesienią mieć obfite plony.

Dużą zaletą biostymulatorów jest również to, że nawozi się nimi roślinę w sposób opryskowy. Dzięki temu pobierają one potrzebne hormony i składniki mineralne nie tylko poprzez system korzeniowy, ale także dolistnie. W ten sposób rośliny są odpowiednio stymulowane do wzrostu i obfitego kwitnienia. Zauważyłam tego efekty już w pierwszym sezonie zastosowania takiego preparatu.