Karmniki deratyzacyjne stosowane do zwalczania gryzoni

 

Z pewnością nikt nie chciałby mieć w domu czy mieszkaniu takich lokatorów jak myszy czy szczury. Pomimo tego, że nie atakują one człowieka, to przyczyniają się do powstania dużych zniszczeń – nadgryzają meble, zostawiają wszędzie swoje odchody, przenoszą takie choroby zakaźne jak np. leptospiroza.

Karmnik wypełniony rodentycydami w różnych postaciach

Deratyzacja KatowiceWłaśnie dlatego należy jak najszybciej reagować, jeśli w budynku pojawią się gryzonie. A pojawiają się one nie tylko w domach i mieszkaniach, ale również sklepach, cukierniach, piekarniach, budynkach firm, instytucji, magazynach i wielu innych. Gryzonie rozmnażają się w bardzo szybkim tempie. Szczury potrafią zachodzić w ciążę nawet co dwa tygodnie! Najczęściej gryzonie lokalizują się na strychu albo w piwnicach. Istnieją specjalne firmy, które świadczą usługi deratyzacyjne. De znaczy niszczyć, a słowo ratus oznacza szczura. Zazwyczaj w deratyzacji stosowane są specjalne karmniki deratyzacyjne. Są to urządzenia wykonywane z różnych materiałów np. z metalu. Deratyzacja Katowice przy użyciu karmników daje naprawdę dobre rezultaty. W karmniku znajduje się co najmniej jedno wejście. Musi być ono na tyle duże, by gryzoń zmieścił się w środku. Wewnątrz karmnika umieszcza się substancje toksyczne, czyli po prostu trutki. Najczęściej stosuje się tutaj rodentycydy, czyli substancje, które mają za zadanie zwalczać gryzonie. Jeśli w domu znajdują się dzieci lub inne zwierzęta nieobjęte zwalczaniem, to stosuje się często karmniki imitujące.

Karmnik może imitować kamień, oponę, skrzynkę elektryczną i nie tylko. Rodentycydy można zakupić w różnych formach. Znane są rodentycydy płynne, ale firmy korzystają częściej z form stałych np. płatków, gryzków, kostek, granulatów i innych. Stosowane jest też zatrute ziarno zbożowe albo pianki i toksyczne pasty.