Kołderka dla najmłodszego członka rodziny

Gdy w naszym domu pojawia się dziecko, chcemy zrobić wszystko by miało jak najlepiej. Dekorujemy pokoik dla malucha, kupujemy mu mnóstwo słodkich ubranek i akcesoriów. Najważniejszym elementem jednak jest łóżeczko. To w nim nasza pociecha będzie spędzała najwięcej czasu w początkowych miesiącach życia. Musi zatem mieć mięciutką i najwyższej jakości kołderkę.

„Kołderkowy” zawrót głowy

kołderki dla niemowlątTrzeba przyznać, że podczas kompletowania wyprawki dla malucha, najwięcej czasu spędzamy nad doborem pościeli, kocyków i kołderek. Kołderka jest bardzo ważnym elementem. To pod nią będzie spało nasze maleństwo. Chcemy zatem by była wykonana z jak najwyższej jakości materiałów. Musi być oczywiście również całkowicie bezpieczna. Może się bowiem okazać, że nasze dziecko będzie miało skłonności alergiczne. Dobrze zatem by kołderki dla niemowląt sprawdzać również pod tym kątem. Jednak pierwsze co nam się rzuca w oczy, to oczywiście jej wzór i kolor. Warto kupić coś neutralnego. Dziś nie ma już mody na urządzanie pokoju niebieskiego, czy też różowego. Warto zatem pomyśleć o kołderce w jakimś stonowanym kolorze. Być może o szarej, beżowej, czy też zielonej. Dzięki temu unikniemy sytuacji, gdy cały pokój będzie przypominał jednobarwną plamę. Kupując kołderkę pomyślmy również o porze roku. Dobrze jest zaopatrzyć się od razu w dwie. Jedną grubszą na zimne wieczory, a drugą lżejszą na letnie spacery. Dzięki temu unikniemy ewentualnego przegrzania dziecka i zawsze będziemy mieć pewność, że nie jest mu pod daną kołderką za gorąco.

Kupno kołderki to mimo wszystko bardzo duża odpowiedzialność. Nie bierzmy pod uwagę tylko jej strony estetycznej. Skupmy się na jej użyteczności. Sprawdźmy wszystko dokładnie, by w żaden sposób nie narazić na nic naszego dziecka.