Konsultacje psychologiczne i choroby cywilizacyjne

Choroba cywilizacyjna, jak sama nazwa wskazuje jest chorobą spowodowaną rozwojem cywilizacji. Można zaliczyć tutaj otyłość, spowodowaną szerokim dostępem do fast foodów, alkoholizm, depresję oraz choroby serca. Człowiek żyjący we współczesnym świecie ma szereg różnych możliwości i ułatwień, które mogą przyczynić się do różnych chorób.

Konsultacje psychologiczne – w czym pomogą?

konsultacje psychologicznePaląc papierosy osłabiasz swoje serce, natomiast ciężko pracując na nowy samochód, musisz podjąć leczenie nerwicy, ponieważ zachorowałeś na depresję. Brak aktywności fizycznej sprawia, że ludzie szybciej tyją. Mając pod ręku samochód, nie chce się im iść do sklepu za rogiem. Znane są przypadki, że przez gry komputerowe ludzie byli wykończeni psychiczne. Fachowe konsultacje psychologiczne – kraków mogły wtedy pomóc w leczeniu takiego stanu, ale leczenie nerwicy i innych takich przypadłości nie jest prostą sprawą. Kolejną chorobą, którą można uznać za chorobę cywilizacyjną jest cukrzyca, która częściowo ma także podłoże psychiczne. Niestety, nie każdy się dobrze odżywia. Znany psycholog z Krakowa twierdzi, że obżarstwo, to problem wielu ludzi. Nawyk ten przyczynia się do otyłości i choroby trzustki, a co za tym idzie – właśnie do cukrzyczy. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo jesteśmy narażeni na choroby cywilizacyjne poprzez szereg różnych pokus.

Na koniec dodam, że nie zawsze z naszej winy chorujemy. Rozwój urbanistyczny skutkuje tym, że życie w mieście pełnym spalin jest bardzo uciążliwe. Ludzie przez to chorują na astmę oskrzelową i mają różnego rodzaju uczulenia.