Malowanie proszkowe regałów magazynowych

Rozwój handlu, usług i innych dziedzin wymusza także na wielu przedsiębiorcach posiadanie dużej przestrzeni magazynowej, wyposażonej w trwałe, solidnie wykonane meble. Coraz częściej są to rzeczy wykonane nie z drewna, ale z metalu. Ten jednak, dla zapewnienia odpowiedniej trwałości, należy odpowiednio zabezpieczyć przed szkodliwymi czynnikami.

Dlaczego warto stosować malowanie proszkowe?

malowanie proszkowe śląskJednym z najlepszych sposobów na zabezpieczenie metalu przed korozją i uszkodzeniem jest jego ocynkowanie, a następnie pomalowanie. W tej drugiej kwestii doskonale sprawdza się malowanie proszkowe śląsk. Dlaczego? Ponieważ pozwala ono na bardzo dokładne i szczelne zabezpieczenie metalu przed korozją. Wilgoć, zabrudzenia, czynniki chemiczne i inne nie mają dostępu do tego, co kryje warstwa farby, co znacznie przedłuża żywotność takiego mebla oraz ułatwia jego czyszczenie. W wielu magazynach jest to kluczowa kwestia ze względu na to, że przez specyfikę składowanych towarów nie jest trudno, by coś się rozlało bądź rozsypało. Przy regałach drewnianych mogłoby to prowadzić do trwałych uszkodzeń, jednak w przypadku tych metalowych, malowanych proszkowo, ryzyko tego jest minimalne. Ważne jest także i to, że warstwa proszkowej farby tworzy też, do pewnego stopnia, ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Kolejną rzeczą przemawiającą za tego typu rozwiązaniem jest szybkość i precyzja nakładania farby, która jest o wiele wyższa niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań w tej kwestii.

Zalety farb proszkowych sprawiają, że jest to metoda coraz popularniejsza, pozwalająca na dokładne malowanie powierzchni o różnych kształtach i wymiarach. Pozwala ona także obniżyć koszty samego malowania ze względu na mniejsze zużycie farby. Świetnie sprawdza się nie tylko przy regałach, ale też np. samochodach czy ogrodzeniach.