Mały narożnik do pokoju dziecięcego

Dzieci szybko rosną. Zauważyliśmy to ostatnio, kiedy weszliśmy do ich pokoju. Okazało się, że umeblowanie po prostu przestaje im wystarczać. Zaczęła się szkoła, odrabianie lekcji i trzeba było wstawić naszym dzieciom jakieś dodatkowe miejsce do nauki. Musieliśmy zrobić remont, aby każde dziecko miało swoją przestrzeń.

Wymiana łóżka na narożnik pokojowy

rozkładane małe narożniki pokojoweJakoś do tej pory nam umknęło, że dzieci mają ciasno. Oczywiście, miały biurko w pokoju, ale tylko jedno. Uznaliśmy, że skoro teraz oboje muszą się uczyć, to każde potrzebuje swojej przestrzeni do pisania i odrabiania zadań domowych. Nasze dzieciaki skakały z radości, kiedy dowiedziały się, że będzie dodatkowe biurko, a zamiast typowych łóżek wstawimy rozkładane tapczaniki. Mieliśmy taką wizję, żeby umieścić w pokoju rozkładane małe narożniki pokojowe. Oczywiście, ważna była wygoda dziecka podczas snu, ale o to też postanowiliśmy zadbać, wybierając produkt, który naprawdę wykonany jest solidnie także w kwestii spełniania roli mebla do spania. Zdziwiliśmy się, że tak szybko udało nam się znaleźć odpowiednie narożniki. Rozważaliśmy przez chwilę, że może jednak inaczej postawimy meble i będzie jeden narożnik, a drugi prosty tapczan, jednak nasze dzieciaki muszą mieć wszystko to samo, więc żeby uniknąć kłótni, zamówiliśmy dwa takie same łóżka, tylko stanowiące odbicia lustrzane, żeby mogły stać przy dwóch ścianach.

Kiedy już wszystko poustawialiśmy, łącznie z nowym biurkiem, to sami się zdziwiliśmy jak dobrze to razem wygląda. Dzieciaki mówią, że świetnie się wysypiają, lepiej niż na poprzednich łóżkach, a w ciągu dnia mogą sobie siedzieć na tapczaniku i co dla nas ważne, pościel nie jest ciągle wyciągnięta na zewnątrz. Wygląda to o wiele lepiej i dzieci trzymają porządek. Jesteśmy z nich dumni.