Mata edukacyjna dla dzieci

Rozwój dzieci od urodzenia aż do trzeciego roku życia przebiega bardzo intensywnie. Szczególnie w ciągu pierwszego roku, ponieważ wtedy maluch uczy się raczkować, siedzieć, stać i w końcu chodzić. W pierwszych miesiącach sprawdzi się dobra mata.

Jakie funkcje pełnią maty edukacyjne?

mata edukacyjna 3w1Dziecko można edukować już od pierwszych tygodni życia, ponieważ jego mózg jest chłonny jak gąbka. Już około miesięczne dziecko, można kłaść na macie, aby stymulować jego rozwój. Na początku dziecko słabo widzi, ale z każdym tygodniem jego wzrok się wyostrza i może dostrzegać więcej elementów ze swojego otoczenia. Mata edukacyjna 3w1 przyda się każdemu maluszkowi, ponieważ może ona być dla niego klasyczną matą, kojcem, lub basenem z piłeczkami. Dla malucha, który nie potrafi się jeszcze przemieszać i leży tylko na plecach, lub brzuszku, świetnie się sprawdzi mata, ponieważ dziecko będzie próbowało dosięgnąć kolorowych obrazków znajdujących się na macie. Dziecko, które już umie się przewracać i obracać wokół własnej osi, lepiej trzymać w kolcu, bo może w każdej chwili wypełznąć poza obszar maty. Wystarczy podnieść boku i zapiąć je na rzep jak pudełko. Dla starszego malucha, który potrafi się podnieść po pozycji na czworakach, lub już siedzi, świetnie się sprawdzi basen z kulkami. W łatwy sposób można go stworzyć, ponieważ wystarczy do kojca wrzucić piłeczki plastikowe. Ponadto nad głową dziecka zwisają kolorowe przedmioty i zabawki umieszczone na pałąkach, do których dziecko może wyciągać rączki. 

Jak widać zastosowanie maty jest szerokie i można ją wykorzystywać na kilka sposobów. Dla malucha taka mata edukacyjna jest prawdziwym placem zabaw, na którym przy okazji ćwiczy swoje umiejętności motoryczne. Matę można stosować do momentu aż dziecko nie zacznie wstawać.