Metalowe karnisze niezmiennie modną ozdobą okien

 

Jednym z pomieszczeń, gdzie projektant wnętrz ma duże pole do popisu jest sypialnia. Każdemu z nas kojarzy się z wygodną i odpoczynkiem, dlatego powinna być przytulna i funkcjonalna. Dla komfortu użytkowania konieczne jest wstawienie do niej dużego łózka z odpowiednio twardym materacem oraz pojemnej szafy na ubrania, nie zapominając przy tym o praktycznych szafkach nocnych.

Aranżacja okna podwójnymi karniszami z metalu

karnisz metalowy podwójnyJednak nowoczesne, funkcjonalne meble to nie wszystko. Wystrój wnętrz nie jest kompletny bez odpowiednich dodatków. Są nimi miękkie, barwne poduszki, miła w dotyku narzuta oraz puchaty dywanik pod stopy. Jednak bardzo ważna w aranżacji sypialni jest dekoracja okna. W zależności od gustu mogą być to modne rolety, klasyczne żaluzje lub zwiewne firany i ciężkie zasłony. Te ostatnie nie mogą obyć się bez oryginalnych karniszy. Najlepiej w sypialni sprawdzi się karnisz metalowy podwójny. Obecnie wychodzą już z użycia modele drewniane na rzecz eleganckich, stalowych gzymsów ze zdobieniami na zakończeniach lub przeciwnie bez ozdób, zakończonych jedynie zaślepkami. To jaki model wybierzemy zależy od stylu nowoczesnego lub klasycznego. Jeśli mamy w planach założenie zarówno firanek jak i zasłonek, lepiej kupić karnisz z dwoma prętami. W zestawie dołączone są żabki do zaczepienia firan oraz kółka z wyciszającą wkładką, dzięki której nie narobimy rano hałasu chcąc odsłonić okno.

Wśród dużego wyboru podwójnych karniszy do okien spotkać możemy ich pełną kolorystykę. Metal, z którego jest wykonany może być wybarwiony w kolorze jasnego lub ciemnego brązu, mosiądzu, a nawet czerni. Obecnie na czasie są gzymsy białe oraz cieszące się niesłabnącą popularnością srebrne drążki. Każdy z nich może być ozdobiony efektowną wykutą dekoracją.