Na czym polega zakuwanie węży?

 

Działalność wielu urządzeń wykorzystywanych w dużych fabrykach jest możliwa tylko dzięki zastosowaniu specjalnych systemów ich zasilania. Są to zazwyczaj urządzenia zasilane za pomocą układów hydraulicznych, aby jak najlepiej spełniały one swoją rolę niezbędne jest zamontowanie w nich specjalnych przewodów hydraulicznych mających na celu dostarczanie płynu pod odpowiednim ciśnieniem prosto do danego podzespołu.

Solidne zabezpieczenie, czyli zakucie węża

zakuwanie wężyAby węże podłączone do danego urządzenia mogły wytrzymać ciśnienie pod jakim podawany jest płyn będący siłą napędową, muszą być odpowiednio zabezpieczone dotyczy to przede wszystkim miejsc w, których łączą się one z daną końcówką. Zakuwanie węży hydraulicznych polega na wzmocnieniu ich końców specjalnymi splotami metalu co gwarantuje, iż taki wąż wytrzyma wszelkie zmiany oraz nagłe skoki ciśnienia we wnętrzu węża. Należy jednak pamiętać aby chcąc zakuć dany wąż zwrócić uwagę na jego średnicę oraz grubość wybranego oplotu. Najlepszym rozwiązaniem będzie jeśli zlecimy to zadanie profesjonalnej firmie, która przy użyciu specjalistycznych maszyn zadba o jak najbardziej prawidłowe zakucie danego węża. W takich miejscach odbywa się to przy użyciu wielkich pras, które zaciskają dany wąż z bardzo dużą siłą i precyzją dzięki, którym możliwe jest osiągnięcie bardzo dobrze wykonanego zakucia odpornego na wszelkiego typu zmiany ciśnienia czy szarpnięcia zwłaszcza w przypadku urządzeń posiadających ruchome elementy. Jeśli chodzi o cenę wykonania takiego zakucia to jest ona uzależniona od średnicy węża a także jego długości.

Właściwe zabezpieczenie poszczególnych części maszyn wykorzystywanych w przemyśle ciężkim jest bardzo istotne gdyż zależy od tego ich sprawność. Opisane powyżej rozwiązanie zapewnia odpowiednią wytrzymałość wszystkich połączeń oraz ich wieloletnią trwałość.