Najlepsza witamina D

Bez wątpienia można znaleźć wiele zalet diety wegańskiej i jej stylu życia. Chroni ono nie tylko zwierzęta, ale i korzystnie wpływa na środowisko. Wiele osób zastanawia się, czy jest ona bezpieczna dla ludzkiego zdrowia. W końcu rezygnacja z pewnych produktów spożywczych musi wiązać się z pewnymi niedoborami.

Niezbędna witamina słońca

wegańska witamina D3Każdy z nas może mieć niedobór pewnych składników odżywczych w swoim organizmie. Każdy z nas ma niedobory – jest to fakt powszechnie znany i potwierdzany przez lekarzy. Tylko niewiele osób o nich wie. Nie tylko osoby na diecie wegańskiej czy wegetariańskiej są narażone na braki potrzebnych elementów odżywczych. Jest to spowodowane brakiem nawyku wykonywania regularnych badań krwi. Z morfologii można wyczytać bardzo dużo przydatnych informacji i stwierdzić, w jakiej kondycji jest nasze ciało. W okresie zimowym i jesiennym szczególnie doskwiera nam niedobór witaminy słońca, czyli witaminy D. Pomimo obecności słońca nasze ciało nie przetwarza odpowiednio dużo witaminy i stąd pojawiają się najpopularniejsze niedobory tej witaminy. Zwykle można dostać ją jako suplement diety w każdej aptece, z różną zawartością jednostek. Wegańska witamina D3 również jest już łatwo dostępna. Pozyskiwana jest z porostów, które są uprawiane w specjalny sposób, by pozyskiwana witamina była aktywna i łatwo przyswajalna przez organizm. Otoczka witaminy jest w stu procentach roślinna, dlatego mogą ją przyjmować osoby na dietach roślinnych.

Deficyt witaminy D3, choć nie tylko, jest charakterystyczny dla krajów o naszym położeniu geograficznym. Jest to też spowodowane przez brak naszej ekspozycji na słońce w okresach letnich. Ważne jest, by pamiętać o wychodzeniu na słońce bez filtrów i kremów do opalania, by skóra mogła czerpać ze słońca jak najwięcej korzyści.