Najlepsze maseczki ochronne

Za brak maseczki na twarzy w miejscu publicznym można dostać spory mandat, ponieważ od dawna obowiązuje nakaz noszenia ich poza miejscem zamieszkania. Nie jest to wygodne, ale konieczne jeżeli chcemy się zabezpieczyć przed wirusem.

Z czego są zrobione maseczki?

maseczka ochronna na twarz trójwarstwowaNajgroźniejsze wirusy i bakteria dostają się do naszego ciała drogą kropelkową, która bardzo łatwo się rozprzestrzenia. Wystarczy, że zakażona osoba kichnie w tramwaju, to  spora część pasażerów także będzie chora. Oczywiście taki wariant jest możliwy, jeżeli nikt nie nosi maseczki, bo jej obecność można znacznie zmniejszyć statystyki zachorowalności. Dlatego też zakładanie maseczki na twarz jest bardzo ważne, bo może to ochronić wiele osób przed zakażeniem, a także ewentualną śmiercią. Maski trzeba nosić, ale nie ma nic na temat ich rodzaju, dlatego też każdy z nas może sobie wybrać jej dowolny model, ponieważ każdy nas ochroni w większym, bądź mniejszym stopniu. Wiele osób się decyduje na wielorazowe bawełniane maseczki, które trzeba codziennie prać. Może to też być maseczka ochronna na twarz trójwarstwowa, która jest produkowana w wersjach jednorazowych. Jej zaletą jest niska cena, duża dostępność i perfekcyjne dopasowanie do twarzy. Większość modeli jest wyposażona we wszyty w materiał cienki drucik na wysokości nosa, który ułatwia dopasowanie jej do kształtu twarzy i sprawia, że maska nam nie spada podczas mówienia. Trzy warstwy włókniny polipropylenowej zapewniają idealną ochronę naszych dróg oddechowych.

W obecnej sytuacji maski ochronne możemy kupić niemalże w każdym sklepie spożywczym, w aptece, drogerii czy nawet na stacji benzynowej. Jeżeli będziemy je właściwie nosili, czyli zakrywali jednocześnie usta i nos, to ochroną przed wirusem będzie bardzo wysoka.