Nici PDO – co to jest?

Nici PDO to zabieg, który swój początek miał w Korei. Jednak bardzo szybko znalazł on swoje miejsce także w Europie. Na czym tak właściwie polega? Na wszczepianiu pod skórę rozpuszczalnych nici. Ich stopniowy rozpad stymuluje produkcję kolagenu i fibroblastów. Efektem jest wygładzona skóra. Po zabiegu zmarszczki znikają i podnosi się owal twarzy.

Nici PDO – jak przebiega zabieg?

nici pdo poznańNici PDO są włóknami syntetycznymi. Charakteryzują się one jednolitą, pozbawioną zagłębień oraz bruzd powierzchnią. Nici bardzo płynnie przechodzą przez tkanki, a więc podczas implantacji nie są uszkadzane żadne struktury, co czyni zabieg jeszcze bezpieczniejszym. Ich całkowity czas rozpuszczanie wynosi od 180 do 210 dni, a wszystko zależy od konkretnego organizmu. Nici te tak naprawdę stosowane są od wielu lat np. w chirurgii plastycznej, ginekologii, okulistyce. Niezaprzeczalną zaletą nici PDO jest fakt, że są one obojętne dla tkanek. Całej procedurze nie towarzyszy żaden ból ani obrzęk. Podczas zabiegu można jedynie odczuwać delikatne ukłucia. Przed wykonaniem zabiegu zawsze musi zostać przeprowadzony wywiad i konsultacja lekarska, na której lekarz omawia cały zabieg i zasadę działania nici. Przed zabiegiem obszar, w który mają zostać wszczepione nici zostaje znieczulony kremem. Zabieg ten – tak jak każdy inny – posiada szereg przeciwwskazań. Nici PDO nie można wszczepiać kobietom w ciąży ani karmiącym piersią. Przeciwwskazaniem jest także choroba nowotworowa oraz zaburzenia krzepliwości krwi. Jeśli chcemy wszczepić nici PDO Poznań to miasto, w którym znajdziemy odpowiednich specjalistów, którzy wykonają zabieg z pełnym profesjonalizmem.

Nici PDO tak naprawdę są bezpiecznym zabiegiem, który przynosi bardzo dobre efekty. Możemy go z powodzeniem zastosować u większości osób. Poza tym jest to zabieg, będący idealną alternatywą dla innych, inwazyjnych zabiegów. Warto się na niego zdecydować, gdy chcemy podnieść owal swojej twarzy, a także wygładzić zmarszczki.