Niedrogi materac piankowy

Od wielu lat na rynku królowały materace sprężynowe, które jeszcze do niedawna miał prawie każdy z nas. Dziś powoli są one coraz częściej zastępowane modelami z pianki, gdyż są nowocześniejsze i często lepiej spełniają swoje zadanie.

Ile trzeba zapłacić za dobry materac?

tanie materace piankoweTo na czym śpimy ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia, gdyż zbyt miękkie lub zbyt twarde łóżko może się przyczyniać do powstawania bólu w kręgosłupie. Podczas snu bardzo ważne jest właściwe wsparcie kręgosłupa na każdym odcinku, z uwzględnieniem jego naturalnych krzywizn. Na rynku znajdziemy tanie materace piankowe, które idealnie odpowiadają tym potrzebom. Mogą one być wykonane ze sprężystej pianki wysokoelastycznej, reagującej na ciepło pianki termoelastycznej oraz wysoce higienicznej pianki lateksowej. O tym, który materac będzie dla nas najlepszy, powinny decydować indywidualne preferencje i oczekiwania. Dla osób, które przez lata spały na materacu sprężynowym, idealne będą materace  pianki wysokoelastycznej, ponieważ zachowują się bardzo podobnie do sprężyn, choć są pozbawione ich wad. Na pewno nie będziemy ich wyczuwać, ani słyszej po wielu latach użytkowania. Ich powierzchnia jest w taki sposób skonstruowana, aby w odpowiednich miejscach były bardziej lub mniej twarde, co z kolei pozwala na równomierne podparcie różnych stref ciała. To co je wyróżnia, to wysoka trwałość i odporność na odkształcenia, zatem będą nam służyć przez długie lata. Wystarczy do nich dobrac odpowiednią ramę i można się cieszyć komfortowym snem.

Dobry materac wcale nie musi być drogi, ponieważ liczy się jego jakość wykonanie, a nie producent. Często modele mniej znanych producentów są równie dobre co markowe materace znanych marek. Zatem nie warto przepłacać, tylko wybierać wysokiej klasy materace.