Nietrzymanie moczu- jak z nim walczyć?

Istnieje wiele dolegliwości intymnych, o których ciężko nam rozmawiać nie tylko z rodziną, ale nawet z lekarzem. Należy do nich nietrzymanie moczu. Jak się okazuje cierpi na nie sporo kobiet i mężczyzn i zgodnie przyznają, że utrudnia a nawet uniemożliwia ono normalne życie. Nieraz muszą znosić wstyd i upokorzenie, jeżeli na przykład w pewnym momencie wśród ludzi spodnie czy spódnica zaczynają być mokre.

Nietrzymanie moczu- problem nie tak rzadki

nietrzymanie moczu bydgoszczNa szczęście ten problem można skutecznie leczyć. W dużej mierze zależy  to od jego natężenia. Oczywiście jeżeli nietrzymanie moczu jest niewielkie i zdarza się rzadko, na przykład podczas naprawdę dużego wysiłku jeżeli mamy przepełniony pęcherz, to być może wystarczą wkładki urologiczne, jednakże jeżeli jest to problem bardziej poważny i zdarza się, że pacjent opróżnia pęcherz do końca oraz dzieje się to często, konieczna może być operacja. Nim się na nią zdecydujemy, można spróbować ćwiczeń mięśni Kegla za pomocą specjalnych kulek czy też elektrostymulacji. Jeżeli to nie pomoże, być może warto rozważyć zabieg chirurgiczny. O tym, w jaki sposób się go przeprowadza można przeczytać na stronach klinik, które go przeprowadzają. Trzeba jedynie wpisać do okienka wyszukiwania frazę: nietrzymanie moczu bydgoszcz, lub związaną ze swoim miejscem zamieszkania i odszukać wszelkie niezbędne informacje. Oczywiście potrzebna będzie także konsultacja z lekarzem. To on ostatecznie zadecyduje, co zrobić i jaka forma leczenia będzie najlepsza.

Jeżeli zdecydujemy się na leczenie, na pewno komfort naszego życia znacznie się poprawi. Nie ma sensu by cierpieć i być odstawionym na margines towarzyski, a nawet musi ukrywać swój problem przed mężem, ponieważ można z nim skutecznie walczyć, tym bardziej, że medycyna stale idzie do przodu.