Niezbędny osprzęt jachtowy

Fani wodnych podróży potrafią przeznaczyć fortunę na zakup upragnionego jachtu i jego wyposażenie. Jednostka pływająca musi przede wszystkim bezpieczna, ponieważ woda jest nieprzewidywalna i trzeba być zawsze przygotowanym na niespodziewane.

Jaki osprzęt musimy mieć na jachcie?

osprzęt jachtowyZanim wypłyniemy w morze naszych jachtem, trzeba zadbać o jego stan techniczny i wyposażenie. Jachty mogą mieć napęd żaglowy, albo motorowy i służą głównie do celów turystycznych i rekreacyjnych. Każdy kto ma odpowiednią sumę pieniędzy może się stać posiadaczem takiej jednostki pływającej. Osprzęt jachtowy jest kluczowy dla zapewnienia nam bezpieczeństwa i przetrwania na morzu. Na pewno są to wszelkie techniczne elementy, służące do mocowań lin, żagli i przeróżnych ruchomych elementów na pokładzie. Mogą to być bloczki żeglarskie, knagi, kipy, zamki jachtowe, czy kabestany i korby. W sterowaniu jachtem na pewno pomogą nam stopery fałowe i odpowiednia nawigacja. Większość jachtów posiada też bulaje, czyli małe okna, luki i specjalne drzwi w formie zamknięć PCV. Na jachcie niezbędna jest drabinka, po której wejdziemy i wyjdziemy z wody, kiedy będziemy na środku morza. Do osprzętu zaliczają się też elementy znajdujące się w środku, czyli wszelkie rączki i uchwyty ułatwiające poruszanie się w trakcie sztormu, rozkładane stoliki i podpory, które nie zajmują wiele miejsca. Od zewnętrznej strony jachtu przydadzą się specjalne listwy odbojowe, które chronią burtę przed uszkodzeniami w trakcie cumowania.

Osprzętu jachtowego jest tak dużo, że nie sposób wymienić wszystkiego, co może się przydać. Należy jeszcze pamiętać o wyposażeniu kuchni, toalety i sypialni, a więc kolejne elementy, w które musimy wyposażyć nasz jacht. Najtaniej kupimy wszystko w sklepach internetowych.