Nosidła turystyczne z daszkiem idealne w góry

Jestem fanatyczką gór od wielu lat, dlatego kiedy urodziłam dziecko miałam wrażenie, że na długie lata moich ukochanych Tatr nie odwiedzę, ponieważ z dzieckiem przecież nie będę się wspinać. Kiedy dziecko miało rok, trafiłam na stronę internetową specjalnie stworzoną dla samotnych matek. Była tam mowa o ludziach wędrujących po górach z dziećmi.

Nosidła turystyczne – warto kupić?

bezpieczne nosidła turystyczne z daszkiemOkazało się, że ludzie tacy, jak ja czyli pasjonaci wędrują ze swoimi dziećmi po górach. Oczywiście są do tego odpowiednio przygotowani. Mają specjalny sprzęt, jakim są bezpieczne nosidła turystyczne z daszkiem, które są dopasowywane do rozmiarów i wagi dziecka. Nie sądziłam wówczas, że kupię takie, ale po przeczytaniu zalet zdecydowałam się, bo bardzo tęskniłam za moimi górami. Jeżeli miałabym podsumować, co skłoniło mnie do tego, abym kupiła omawiany produkt, mogłabym tu wymienić między innymi to, że nosidło jest wygodne. Faktycznie jak wchodziłam z moim maluszkiem na Sarnią Skałę nie czułam się za bardzo obciążona. Każde dobre nosidła turystyczne powinny posiadać odpowiedni certyfikat oraz być złożone z bardzo dobrych, trwałych materiałów. Ich konstrukcja jest przede wszystkim stabilna, a zamocowane pasy uniemożliwiają jakiekolwiek wypadek. Kupując nosidła turystyczne zwróćmy uwagę na regulacje szelek, w końcu dziecko rośnie. Ważny jest także daszek przeciwsłoneczny, ponieważ w górach promieniowanie UV jest dużo większe, niż na nizinach.

Dziś mój syn już jest duży, ma pięć lat i już nie nosze go w nosidełku. Jest przystosowany do tego, aby maszerować po górach. Oczywiście póki co chodzę z nim po dolinach. Nosidełko sprzedałam mojej koleżance, która również uwielbia wędrówki piesze po górach i posiada małe dziecko. Również jest z niego bardzo zadowolona.