Nowa piżama do przedszkola

 

Mój synek w tym roku zostanie zapisany do przedszkola. Zarówno ja jak i mąż czujemy że zaczyna się kolejny ważny etap w rozwoju naszego dziecka. W przedszkolach panują trochę inne zasady i dzieci muszą się do nich przyzwyczaić.

Fajna piżama dla przedszkolaka

piżama do przedszkolaZanim jednak synek będzie uczęszczał do przedszkola muszę skompletować jego wyprawkę. Do przedszkola do którego go zapisałam należy zaopatrzyć dziecko w kilka niezbędnych artykułów. Sama pamiętam że miałam swój worek na papcie z wyszytymi przez mamę inicjałami. Bardzo go lubiłam i dbałam o to żeby zawsze znajdował się w odpowiednim miejscu w naszej przedszkolnej przebieralni. Musiałam synkowi kupić papcie, worek na buty, szczoteczkę do zębów i pastę oraz piżamę. Dzieci w takim wieku potrzebują w ciągu dnia wypoczynku aby się zregenerować. Sama pamiętam czas gdy w przedszkolu się leżakowało. Przedszkole do którego zapisaliśmy nasze dziecko słynęło z tego że kładło duży nacisk na praktyczną naukę dziecka. Stąd też na mojej liście zakupów szczoteczka i pasta do zębów. Dzieci w pierwszych etapach życia potrzebują wsparcia w nauce podstawowych czynności. Największym wyzwaniem z listy zakupowej była dla mnie piżama do przedszkola. Jest wiele modnych i ciekawych wzorów oraz fasonów. Nie wiedziałam co wybrać aby synek łatwo mógł się w nią przebrać. Postanowiłam zapytać go jaką piżamę chciałby mieć w przedszkolu. Był zachwycony moim pomysłem a i ja pozwoliłam mu na to aby zaczął oswajać się z tym że we wrześniu pójdzie w nowe otoczenie. Wybrał zabawną piżamę w kolorowe pasy i samochody. Był bardzo podekscytowany i nie mógł się doczekać kiedy ją założy. Nowa piżama pozwoli przełamać się przed spaniem w obcym miejscu.

Pierwsze dni w przedszkolu nie były łatwe. Ale z upływem czasu dziecko oswoiło się z nowym miejscem i nowymi regułami. Syn teraz z chęcią chodzi do przedszkola i zdobywa nowe umiejętności. W oswojeniu się z tą sytuacją pomogły wspólne zakupy wyprawki.