Nowe balustrady w Krakowie

 

Na terenie Krakowa w ostatnim czasie bardzo popularne stało się instalowanie szklanych balustrad. Dają one bardzo piękny efekt wizualny i sprawiają, że oglądana powierzchnia jest w całości widoczna i nieskazitelnie czysta. Dodatkowo balustrady pod pewnym kontem niemal nie widać w związku z czym nie zasłania ona żadnych rzeczy które wiszą na ścianie dla ozdoby.

Moda na szklane balustrady

balustrada szklana krakówJak się okazuje wszystko wyszło z lokalnych uczelni, które dostały bardzo duże środki na renowację wnętrz i odbudowę starych już wydziałów. Najlepiej wypadały tam własnie szklane balustrady, które nadały uniwersytetom nowy wygląd i wdzięk. Zostały one tak dobrze dopasowane, że wiele osób zaczęło myśleć o tym, żeby i w swoim domu czy tez na balkonie zainstalować takie balustrady. Jeżeli chodzi o sferę wizualną to balustrada szklana Kraków, zdecydowanie lepiej prezentuje się wewnątrz budynków, gdyż można powiesić na ścianach obrazy, które się potem widzi nawet z drugiego końca domu. Jest to bardzo ważny element dla nowoczesnych architektów wnętrz, którzy zawsze mieli problem z dopasowanie koloru balustrady na przykład do ścian i podłogi, które często mają różne odcienie. Dzięki przezroczystym szklanym balustrada, można bardziej poszaleć z kolorami wewnątrz domu, gdyż zupełnie one nie przeszkadzają, a wręcz przeciwnie dopełniają się do wszystkie w całym domu.

W taki oto sposób, dzięki renowacją uczelni wyższych balustrady szklane stały się jeszcze popularniejsze w domkach jednorodzinnych, gdyż dotychczas dominowały drewniane balustrady, gdyż nikt nie pomyślał o tym by móc zainstalować szklane. Dzięki temu wiele firm, które zajmują się montażem balustrad na terenie Krakowa ma bardzo dużo zamówień co cieszy bardzo wielu lokalnych przedsiębiorców.