Nowe drzwi zewnętrzne

Zbliżała się wiosna wielkimi krokami. Obiecaliśmy sobie, że w tym roku konieczne będą pewne zmiany w domu. Zimą nie mogliśmy zbyt wiele robić i tylko oczekiwaliśmy na cieplejsze dni jak na zbawienie. Bo pojawił się duży problem, któremu trzeba było jak najszybciej zaradzić, jednak zimą było to niemożliwe i czekaliśmy.

Konieczność wymiany zewnętrznych drzwi

drzwi zewnętrzne oferowane na śląskuOtóż zepsuły nam się drzwi wejściowe. Na początku poszła klamka i jakoś to nareperowaliśmy, a potem się wypaczyły, wiało zimno dołem, zapychaliśmy różnymi szmatami, ale i tak w domu było zimno. Konieczne były drzwi zewnętrzne oferowane na śląsku i to jak najszybciej. Gdy tylko śniegi opadły, pojechaliśmy do sklepu meblowo budowlanego, w celu zakupu jakichś porządnych drzwi, które wytrzymają u nas na lata. Teraz trzeba było rozejrzeć się za porządnymi drzwiami z solidnego tworzywa. Ja przyznam, że bardziej skupiałam się na wyglądzie drzwi, na szczęście mąż zachował trzeźwy umysł i dokładnie czytał opisy o każdych drzwiach, zamieszczone przez producentów. Stwierdziliśmy też, że trzeba dmuchać na zimne i przy okazji wymiany, kupić drzwi zamykane na kilka zamków. Nigdy nie wiadomo w tych czasach, czy nie stanie się nic złego, ludzie mają różne pomysły. Znaleźliśmy w końcu odpowiednie drzwi, które odpowiadały i mnie-wyglądem i mężowi budulcem. Były solidne i grube, zamykane na trzy porządne zamki. Takie na pewno nie ulegną żadnej awarii i się nie zepsują.

Cały następny dzień, gdy drzwi zostały nam przywiezione, mąż z kolegą próbowali je montować. Trochę to zajęło czasu, bo mimo wszystko, to nie tylko zawiesić na zaczepach i już drzwi są. Wszystko musi być odpowiednio przygotowane i zrobione tak, żeby powietrze nigdzie nie przechodziło, żeby w domu mogło być ciepło cały czas.