transport mebli

Nowe mieszkanie i transport mebli

Przez większość czasu mieszkaliśmy z mężem w Gdyni. Odziedziczyliśmy po rodzicach mieszkanie w centrum Gdańska i zdecydowaliśmy się tam przenieść. Mieszkanie jest większe i będzie nam tam wygodniej.

Transport mebli będzie konieczny

transport mebliUznałam, że będzie konieczny transport mebli, ponieważ sami nie jesteśmy w stanie się tego podjąć. Powiedziałam więc mężowi, żeby zorganizował transport mebli, który jest potrzebny. W trójmieście jest mnóstwo firm, które oferują przeprowadzki, więc na pewno szybko coś zorganizuje. Mąż powiedział, że jego kolega z pracy ma szwagra, który właśnie takie przeprowadzki organizuje i bardzo chętnie nam pomoże. Umówiliśmy się na sobotę rano. W piątek cały wieczór pakowaliśmy swoje rzeczy do kartonów. Najpierw będzie transport mebli, żebyśmy mogli resztę rzeczy już poukładać w szafach na miejscu. W sobotę kierowca pojawił się punktualnie i mąż wraz z nim zaczęli znosić meble i kanapy. Mąż poinformował kierowcę, że transport mebli będzie w pierwszej kolejności. Odbędą się dwa kursy, ponieważ nie jesteśmy w stanie wszystkiego naraz zapakować. Wiem, że przeprowadzki nie są łatwe, ale to jest drugi i jak sądzę ostatni już raz w naszym życiu. Kiedy transport mebli dojechał na miejsce to zadzwonił do mnie mąż, który został w Gdańsku. Poinformował mnie, że kierowca wraca po resztę rzeczy. Mąż został, żeby ustawić wszystko w mieszkaniu zanim przyjadę. Kiedy przyjechał kierowca to pomógł mi zanieść pozostałe rzeczy do samochodu. Powiedział, że przeprowadzki to jego specjalność i robi to już od bardzo dawna.

Kiedy przyjechaliśmy na miejsce to mąż miał już wszystko ustawione. Rozpakowaliśmy resztę rzeczy i mąż rozliczył się z kierowcą. Nowe mieszkanie będzie dla nas na pewno dość wygodne. Starego na razie nie sprzedajemy. Będziemy je wynajmować. Do transportu między innymi mebli polecam firmę dromader.gda.pl.