Nowe przedsiębiorstwo i potrzebna księgowość

Właśnie otworzyłem własną firmę. Jest to niewielki zakład metaloplastyczny. Od jakiegoś czasu wykonywałem już tego typu prace na czarno ale w końcu postanowiłem zalegalizować swoją firmę i poprowadzić ją w porządny sposób. Od strony typowo technicznej jestem całkowicie przygotowany ale brakuje mi umiejętności księgowych.

Nie wiem jak działa księgowość

księgowośćNie mam pojęcia jak działa księgowość firm w Bydgoszczy, chociaż wiem, że są specjalne programy, które pomagają w prosty sposób uporać się z prowadzeniem tak małego przedsiębiorstwa to jednak wolałbym zlecić to profesjonalnej firmie. Poza tym, ze tego co się zorientowałem programy są naprawdę drogie. Wole więc płacić niewielką, comiesięczną składkę za usługi księgowe niż jednorazowo wydać duże pieniądze na program, z którym mógłbym sobie nie poradzić. Znalazłem w Bydgoszczy kilkaset biur rachunkowych. Zależy mi aby biura rachunkowe nie były jedno-sezonowymi firmami ale, żeby miały już ugruntowaną pozycję na rynku. Z drugiej strony omijam duże biura księgowe ponieważ boję się, że będę traktowany zbyt machinalnie, tym bardziej, że moje przedsiębiorstwo jest mikroskopijne. Biorąc pod uwagę wszystkie cechy na jakich mi zależy z kilkuset biur rachunkowych wyodrębniłem ledwie kilka.

Obecnie zamierzam objechać każde biuro z osobna i zobaczyć jak przebiegną rozmowy i co zostanie mi zaproponowane. Wiem, że moja mała firma nie będzie dla żadnego biura złotą żyłą ale zależy mi abym był traktowany poważnie. Mam nadzieje, że chociaż jedno z biur spełni moje oczekiwania.