Nowoczesne drewniane domy

Coraz więcej osób, decydując się na budowę domu, rozważa opcje aby jako główny materiał budulcowy było drewno. Domy z bali cieszą się bowiem tak dużym zainteresowaniem, że firmy nie nadążają powoli z realizacją zamówień. Co najlepsze mają to być domy całoroczne, a nie jak się kojarzy większości osób tylko domki letniskowe na wakacje.

Drewniane domy z technologią

nowoczesne domy z drewnaDrewniane domy można postawić praktycznie w każdym miejscu i nie mają dużych wymagań co do gruntu. Są one dodatkowo bardzo wytrzymałe i bezpieczne, dzięki rozwoju technologii w tym kierunku. Konstrukcja jest lekka i niedroga, co daje bardzo dużą przewagę domom z bali w porównaniu do tradycyjnego budownictwa. Największym zaskoczeniem dla osób, które decydują się na tego typu domy jest jakość ich wykonania. Po wybudowaniu i zagospodarowaniu domu goły okiem nie idzie poznać, że dom własnie został zbudowany z bali. Szkieletowa konstrukcja domu powoduje, że czas budowy wynosi zaledwie kilka miesięcy. Dokładna obróbka drewna sprawia, że nowoczesne domy z drewna powoli wypierają inne formy budowy. Każdy projekt jest bardzo elastyczny i wyjątkowy i dodatkowo zostawia nam dużą swobodę we wprowadzaniu późniejszych zmian. Drewno jest także termoizolatorem dzięki czemu latem są chłodne a zimą bardzo dobrze trzymają ciepło. Mitem jest też łatwopalność drewnianych domów. Dodatkowo podczas samego pożaru bale się palą i nie istnieje prawdopodobieństwo zawalenia się lecz raczej domy takie rozpadają się na czynniki pierwsze.

Moda na domy z bali wywodzi się  z okolic koła podbiegunowego, gdzie są tam tradycją od wielu pokoleń. Oprócz lekkiej konstrukcji i szybkiego czasu budowy, mają sporo innych zalet. Warto również zaznaczyć, że lepiej jest kupić droższe drewno do budowy naszego domu wtedy na dłużej nam starczy.