Nowy domek naszą ostoją i spełnieniem marzeń

 

Od dzieciństwa marzyłam o swoim własnym domu. W tym roku udało mi się to zrealizować. W sumie, nie tylko mi, ale całej naszej rodzince. Chcę Wam trochę o tym opowiedzieć. Szczerze przyznam, że nie było to łatwe zadanie, ale ostatecznie, zrobiliśmy to. Zapraszam do lektury. 

Nasza prosta kuchnia marzeń

uroczy dom z ogródkiem w pomorskimCztery miesiące temu postanowiliśmy wprowadzić do naszego życia prawdziwą rewolucję. Przeprowadziliśmy się pod Gdańsk. Marzył nam się uroczy dom z ogródkiem w pomorskim. I udało się. Generalnie postanowiliśmy, że będzie to skromny domek, parterowy. Chcieliśmy mieć też maleńki, warzywny ogródek, żebyśmy mogli korzystać z naszych własnych warzywek. Wiadomo, zawsze jest to dużo zdrowsze i bardziej sprawdzone. Jedno nasze dziecko ma astmę i musimy dbać o jego zdrowie, w sposób szczególny. My z kolei jesteśmy alergikami. Naturalne warzywa sprzyjają zdrowiu. Jeżeli chodzi o sam dom to tak go zaaranżowaliśmy, że jest on bardzo prosty i skromny. Ma on bardzo jasną kolorystykę. Taką własnie metodę wykorzystaliśmy. Chcieliśmy, żeby nasz domek miał wiejski charakter. Z tego też tytułu wykorzystaliśmy tekstylia, materiały z folklorowym motywem. Efekt był dokładnie taki, jaki oczekiwaliśmy. Teraz poszczególnie opiszę każde pomieszczenie. Zacznijmy od kuchni. W zasadzie można powiedzieć, że jest ona połączona z jadalnią. Zależało nam na tym, aby nasi goście, nie zostawali sami, ale mogli być z nami, podczas gdy my przygotowujemy posiłki. Jesteśmy bardzo otwartymi ludźmi. Na środku naszej kuchni, znajduje się wysepka. Cała kuchnia jest wykonana dosyć nowocześnie. Jednak ma w sobie „sielski klimat”. Dzięki wstawionej wysepce, mieścimy się wszyscy w kuchni. Kolejnym pomieszczeniem jest salon. To jest nasze ulubione miejsce. Spędzamy tu najwięcej czasu, całą rodzinką. W salonie znajduje się kominek. To świetne rozwiązanie na zimowe wieczory.

Chcę powiedzieć tylko tyle, że jeżeli ktoś ma marzenie, to niech je spełnia. Naprawdę warto. Nie ma co czekać. Życie jest dla nas. Nigdy się ono nie powtórzy, warto jest zatem szanować to co otrzymaliśmy. Pamiętajmy o tym, że nasz czas jest ograniczony i warto go dobrze wykorzystać. Nigdy nie musimy zasługiwać na lepsze życie – jest ono dla nas.