Odzyskanie nadpłaconego podatku z zagranicy

Inną nazwą podatku VAT jest podatek od wartości dodanej. W każdym kraju Unii Europejskiej jest on wprowadzony, jednak stawki procentowe się różnią. W Polsce obowiązuje stawka dwudziestu trzech procent podatku VAT. A co robić jeśli musimy go zapłacić za granicą w wyniku prowadzonej działalności? Dużo osób zastanawia się, w jaki sposób można otrzymać zwrot nadpłaconego podatku VAT.

Zwrot podatku VAT z krajów Unii Europejskiej

jak odzyskać vat z zagranicyDzięki temu, że Polska należy do Unii Europejskiej możemy korzystać z wielu ułatwień. Aby otrzymać zwrot nadpłaconego VAT-u powinniśmy udać się do polskiego Urzędu Skarbowego. Wielu przedsiębiorców nie wie, jak odzyskać VAT z zagranicy, a jest to bardzo proste. Na początku należy złożyć podanie. Można to zrobić drogą internetową poprzez profil zaufany. Polski Urząd Skarbowy sprawdzi autentyczność danych jeśli korzystamy z tradycyjnego sposobu składania wniosku, następnie przekazując go do urzędów zagranicznych. Czas oczekiwania na zwrot jest różny. Zazwyczaj wynosi on maksymalnie do trzydziestu dni. W przypadku niektórych krajów, takich jak Hiszpania lub Włochy jest to czas skrócony. Zazwyczaj wynosi on dwadzieścia jeden dni. Zwrot podatku z zagranicy jest procesem bardzo łatwym. Poza tym wielu księgowych zajmuje się składaniem wniosków dla swoich klientów, dzięki czemu możemy skorzystać z ich usług i otrzymać pieniądze.

Taki zwrot nadpłaconego podatku VAT dla wielu przedsiębiorców oznacza dodatkową rezerwę gotówki, co sprawia, że można mieć więcej pieniędzy na obrót. Warto jest starać się o zwrot podatku, gdyż nie jest to trudne., a w przypadku transakcji zagranicznych zazwyczaj kwoty są dość spore. Pamiętajmy, że w dalszym ciągu stosunek złotówki do euro wynosi jeden do czterech. Nawet małe sumy pomnożone przez cztery robią się duże.